Dziś V Niedziela Wielkanocna. Dziękujemy naszemu Praktykantowi, klerykowi Damianowi, za Jego obecność wśród nas i posługę przy ołtarzu. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w dalszej posłudze duszpasterskiej. Szczęść Boże!

Jutro wraz z kilkuosobową delegacją jadę do Krakowa, by z rąk J.E. Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza otrzymać relikwie św. Jana Pawła II. Ofiary zebrane dziś na tacę przekażemy na Centrum Jana Pawła II – Nie lękajcie się! jako wyraz wdzięczności z naszej strony.

W czwartek, podczas Mszy św. o godz. 18.00, młodzież naszej Parafii przyjęła sakrament bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego. Dziękuję młodzieży i ich Rodzicom za dar ołtarza w postaci klęcznika. Dziękuję za godne przeżycie tej uroczystości. Księdzu Jackowi dziękuję za przygotowanie młodzieży i całej uroczystości.

Wczoraj można było odebrać w salce parafialnej alby komunijne. Jeżeli ktoś z różnych przyczyn nie mógł tego uczynić, to zapraszam po odbiór na plebanię.

Trwa miesiąc maj, który w szczególny sposób poświęcony jest czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa Majowe każdego dnia o godzinie 17.30.

W tym tygodniu we wtorek przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli KM, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii uroczystości pierwszokomunijne. Tradycyjnie będą przez dwie kolejne niedziele na Mszy św. o godz. 9.00 oraz o 12.30. Próby odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 15.30 dla dzieci, które swoją uroczystość będą przeżywały 21 maja o godz. 9.00, natomiast o godz. 18.40 dla dzieci, które swoją uroczystość będą przeżywały o godz. 12.30. Spowiedź dzieci będzie w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

Po raz dziesiąty Akcja Katolicka Diecezji Płockiej w dniach od 15 maja do 31 maja 2017 r. organizuje Płocki Maraton Biblijny. Maraton rozpocznie się w Płockiej Bazylice Katedralnej 15 maja. W naszej parafii czytanie Pisma Świętego będzie 20 maja. Serdecznie zapraszamy parafian do wzięcia udziału w czytaniu. Po Mszy św. przedstawiciele Akcji Katolickiej będą zapisywać chętnych przy stoliku pod chórem.

Za tydzień będzie 3 niedziela miesiąca a zatem tacę przeznaczymy na budowę kościoła.

Dzieci, które systematycznie uczęszczały na nabożeństwo drogi Krzyżowej w Wielkim Poście pojadą jednak w środę 21 czerwca do Sierpca zwiedzić Muzeum Wsi Mazowieckiej. Szczegóły podadzą katecheci.

Mamy też do nabycia książki „Wszystko o objawieniach z Fatimy”. Cena 5 zł.