Dziś V niedziela Wielkiego Postu, dawniej zwana Pasyjną. Stąd pozostał zwyczaj zasłaniania krzyży i obrazów aż do Wielkiego Piątku. To także 3 Niedziela miesiąca. Z tej racji ofiary na tacę przeznaczamy na budowę kościoła a na sumie modlimy się w intencji małżonków, którzy w marcu zawierali sakrament małżeństwa.

O godz. 16.00, Msza Święta z katechezą dla Rodziców i dzieci klas 4-tych, przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00 ulicami naszego osiedla.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

Po Mszy św. o godz. 20.00 można jeszcze nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez młodzież z zespołu muzycznego. Zebrane pieniądze będą wsparciem na kontynuację nagrania płyty zespołu.

Od godz. 9.00 Akcja Katolicka zaprasza emerytów, którzy ukończyli 60 rok życia i otrzymują miesięcznie emeryturę nie większą niż 1300 zł, po odbiór paczek żywnościowych do garażu.

Krzysztof, jutro po Mszy św. o godz. 18.00, zaprasza na spotkanie Lektorów.

Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta procesja z palmami na Sumie. Dzieci zapraszamy na plac przed Szkołą Podstawową Nr 23 na 10.30, skąd wyruszy procesja do kaplicy. Zachęcamy, by dzieci same wykonały swoje palmy i z nimi wzięły udział w tej procesji.

Ogłaszamy konkurs na rodzinną palmę wielkanocną, wykonaną z materiałów naturalnych. Opisane prace można przynosić do kaplicy od 20 do 23 marca. Rozstrzygnięcie konkursu 25 marca na Mszy św. o godz. 11.00. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

Katolicka Szkoła Podstawowa w Płocku, zaprasza 6-cio i 7-latki z oddziałów przedszkolnych na bezpłatne zajęcia językowe, matematyczne i artystyczne oraz konsultacje psychologiczno-pedagogiczne. Pierwsze spotkanie odbędzie  się w czwartek 22 marca o godz. 17.00 w siedzibie szkoły przy ul. Nowowiejskiego 2a. Dodatkowe informacje i zgłoszenia: tel. 799 049 394 lub e-mail kontakt@stanislaum.pl.    Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: www.stanislaum.pl

Są jeszcze „Baranki wielkanocne”, do naszego koszyczka ze święconką, po 5 zł. Dochód ze sprzedaży wspiera dzieła prowadzone przez Caritas Diecezji Płockiej.