Dziś przed błogosławieństwem w akcie poświecenia, oddamy się pod opiekę św. Józefowi, tak jak uczynił, to ks. Biskup Piotr Libera w Uroczystość św. Józefa w Oborach.

Droga Krzyżowa w piątek o 16.15 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych, a Gorzkie Żale w niedziele o 17.30.

Za tydzień Niedziela Palmowa inaczej nazywana „Niedzielę Męki Pańskiej” przynosimy do kościoła palmy, które zostaną na wszystkich Mszach św. poświęcone. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień i bezpośrednie przygotowanie do Świąt Wielkanocnych..

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na adoracje NS w zakrystii, aby w ten sposób na wzór św. Józefa budować wspólnotę rodzinną, parafialną i umacniać wiarę i miłość. Przypominamy również, że codziennie modlimy się o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o 17.30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe.

Wszyscy pamiętamy jak boleśnie dotknęło nas zamknięcie kościołów w ubiegłym roku. Teraz są one otwarte, ale każdy dzień może przynieść zmianę. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Od poniedziałku do piątku włącznie aż do Wielkiej Środy będzie można skorzystać ze spowiedzi sakramentalnej podczas dyżurów spowiedniczych w godzinach od 19.00 do 20.30. Skorzystajmy z łaski Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie. Msze św. o godzinie: 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00.

Dziś można zabrać ze stolika przy wyjściu z kaplicy deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i Zagrożonego Zagładą, aby móc ją złożyć w dniu 25 marca czyli w Uroczystość Zwiastowanie NMP. Duchowa adopcja dotyczy dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki.

Wiedza i podejmowanie Duchowej Adopcji ma odwodzić od zamiaru popełnienia aborcji lub niszczących ludzkie zarodki praktyk “in vitro”. Wiedza i podejmowanie tej posługi ma służyć kształtowaniu postaw prorodzinnych. Osobom, które popełniły grzech aborcji, czy “in vitro”, lub w jakiś sposób w niej uczestniczyły, Duchowa Adopcja przywraca równowagę ducha i usuwa udrękę sumienia (syndromu postaborcyjnego). Duchowa Adopcja umacnia ludzi w zdrowych zasadach moralnych, buduje w rodzinie poczucie więzi, wzajemnej miłości, bezpieczeństwa i solidarności, a nie zakłócony rozwój prokreacji jest gwarancją bezpiecznej egzystencji narodu.

Ogłaszamy konkurs na Rodzinną Palmę Wielkanocną. Jest on kierowany do rodzin z parafii św. Krzyża. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać tradycyjną palmę wielkanocną wykorzystując materiały naturalne: żarnowiec, bukszpan, bazie, suche kwiaty, krepa, wstążka, wydmuszki, bibuła itd.

Prace będą oceniane w 2 kategoriach: 1) do 1m długości i 2) powyżej 1m do 3m długości. Prace składamy w: Parafii św. Krzyża w Płocku od 22 do 26 marca 2021 r. do godziny 16.00. Prace powinny być oznaczone twardą metryczką  mocno przytwierdzoną do palmy, zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko uczestnika oraz adres, numer telefonu.

Przy wyjściu z kaplicy w cenie 5 zł można nabyć „Baranka Wielkanocnego” z białej czekolady do koszyczka ze święconką. Dochód jest przeznaczony na dzieła pomocy potrzebującym „Caritas” Diecezji Płockiej.

W związku z wprowadzeniem strefy czerwonej na obszarze całego kraju przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu.

Z nauczania św. Jana Pawła II: „My chrześcijanie mamy być niejako strażnikami pokoju w miejscach, gdzie żyjemy i pracujemy. A zatem zobowiązani jesteśmy do czujności, aby sumienia nie ulegały pokusie egoizmu, kłamstwa i przemocy.”