Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy drugą część Wielkiego Postu o charakterze pasyjnym. Od dziś do liturgii Wielkiego Piątku krzyże w kościołach są zasłonięte. Droga Krzyżowe w najbliższy piątek z udziałem dzieci o 16.15 a dla dorosłych o 17.30.

W następną niedzielę przypada 18 rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. W tym dniu serdecznie zapraszamy na koncert o godzinie 19.00 w naszym kościele w wykonaniu dzieci i młodzieży pod tytułem: „Janie Pawle II kochamy Cię”. Wystąpi kilkoro młodych wykonawców oraz usłyszymy fragmenty nauczania św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania tego dnia w radości i w modlitwie.

Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej nazywana tradycyjnie Palmową. Na wszystkich Mszach świętych czytana będzie Męka Pańska i święcone będą palmy. O godzinie 10.15 sprzed bloku na ul. Hubalczyków 16 wyruszy procesja z palmami do której zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież. W procesji z radością i śpiewem będziemy nieść również relikwie św. Jana Pawła II.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza Święta wynagradzająca za zniewagi i bluźnierstwa przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

Zapraszamy na Parafialną Pielgrzymkę do Meksyku w dniach od 10 do 20 listopada 2023r. Program pielgrzymki można zabrać z zakrystii lub kancelarii.

Przy wyjściu z kaplicy można kupować baranki wielkanocne Caritas w cenie 8 zł.

W Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać buteleczki z wodą święconą. Przy okazji będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na potrzeby ministrantów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość.

Starajmy się w Wielkim Poście podejmować wysiłek nawrócenia przez modlitwę, post i uczynki miłosierdzia. Wszystkim naszym parafianom i sympatykom niech Dobry Bóg błogosławi każdego dnia.