Nadal jeszcze trwa wizyta duszpasterska dlatego podsumowania dokonam w  następną niedzielę. Ostatnich mieszkańców naszej parafii odwiedzimy we wtorek od godziny 16.00 na ulicy Armii Krajowej 3 A, 3 B i 3 C.

Dziś wspólnota Wojsko Gedeona zaprasza na kiermasz ciast przy wyjściu z kaplicy. Środki z akcji przeznaczone będą na dofinansowanie rekolekcji dla młodzieży w górach. Ciasta można nabyć za dobrowolną ofiarą.

W sobotę 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Będziemy przeżywać wtedy Parafialny Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy osoby chore, leczące chorych i opiekujące się chorymi na Mszę Świętą o godzinie 16.00. Podczas Eucharystii głównym celebransem i kaznodzieją będzie ks. Jakub Kępczyński – kapelan Szpitala na Winiarach. Chorym zostanie również udzielony sakrament namaszczenia chorych.

Natomiast 14 lutego w dzień Świętego Walentego patrona zakochanych zapraszamy wszystkich zakochanych na Mszę św. o godzinie 18.00. Po Mszy duszpasterze zapraszamy na wieczór przy świecach do salki parafialnej wraz ze słodką niespodzianką. Zaproście się wzajemnie i spotkajmy się razem.

Dziś spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godzinie 16.00.

W 2031 roku przypadnie 500. rocznica objawień Matki Bożej w Guadalupe. W naszej parafii rozpoczęliśmy 12 grudnia ubiegłego roku dziewięcioletnią nowennę przygotowująca do tego wielkiego jubileuszu. Ma ona na celu pogłębienie rozumienia Wydarzenia z Guadalupe. Nowenna skupiona będzie na pięciu „liniach działania”: stała formacja, badania, promowanie pobożności, masowe upowszechnianie oraz produkcja twórcza. W naszej parafii w każdy 12 dzień miesiąca odprawiany jest różaniec oparty na objawieniach z Guadalupe i Eucharystia w intencji budowy naszego kościoła duchowego i materialnego.

W następną niedzielę, która przypada w 12 dzień miesiąca – rocznicę objawień, będzie można wysłuchać kazania tematycznego oraz otrzymać obrazki z Madonną z Guadalupe, a także małe modlitewniki i książki do rekolekcji „Zawierzenia Maryi” wraz z dziennikiem duchowym. Na ich podstawie będziemy przez 46 dni przygotowywać się do oddania się Maryi na zawsze. Nasze rekolekcje rozpoczniemy 22 lutego w środę popielcową a zakończymy w sobotę 8 kwietnia. Kto chciałby zapisać się na te indywidualne rekolekcje zapraszam do zapisów w zakrystii lub kancelarii, trzeba bowiem zamówić odpowiednią ilość przewodników rekolekcyjnych  i dzienników duchowych.

Przez najbliższy tydzień kancelaria otwarta w godzinach od 14.45 do 15.45. W tym tygodniu nie będzie także Mszy św. o godzinie 17.00. Adoracja Najświetszego Sakramentu bez zmian.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla najmłodszych parafian Mały Gość. Są także kalendarze parafialne.

Zapraszamy na spotkanie Kół Żywego Różańca we wtorek po Mszy św. o g. 18:00.

10.Przypominamy informację dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego – prosimy o przyniesienie do sprawdzenia karteczek z niedzielnych Mszy świętych, które będziemy przyjmować do przyszłej niedzieli włącznie.