Dziś Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy opieki Matki Bożej, miłości od dzieci oraz Bożego błogosławieństwa.

Dzisiaj także wolontariusze Płockiego Hospicjum będą, po każdej Mszy św., kwestować na rzecz hospicjum, w ramach akcji „Pola Nadziei 2019”.

Tydzień temu odbyła się 1. Komunia dzieci klas trzecich. Bardzo dziękuję ks. Krzysztofowi, pani katechetce – pani Jolancie oraz Rodzicom za przygotowanie dzieci do tej uroczystości oraz za przygotowanie samej uroczystości. Rodzicom dziękuję także za ufundowanie daru ołtarza w postaci kapy Maryjnej. Dziękuję także panu Organiście – p. Jakubowi oraz p. Andrzejowi. Bóg zapłać!

W sobotę, 1 czerwca, na Mszach Świętych o godz. 10.00 i 12.00, dzieci z klas czwartych ze Szkoły Podstawowej Nr 23 będą przeżywać Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. PRÓBY LITURGICZNE przed tą uroczystością odbędą się 27, 28 i 29 maja (poniedziałek – środa):
– o godz. 15.30 – dla dzieci z kl. 4 B, C, D, E, F.
– o godz. 19.00 – dla dzieci z kl. 4 A, G, R, S.

SPOWIEDŹ dla tych Dzieci oraz ich Rodziców w piątek, 31 maja, w godz. od 16.00 do 18.00. W związku z tym KANCELARIA w najbliższy piątek będzie nieczynna.

W przyszłą niedzielę, 2 czerwca, przypada „Święto Dziękczynienia”. W tym dniu, ofiarami składanymi do specjalnych puszek, będziemy wspierać budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie na godz. 17.30 a od soboty już na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek święto Nawiedzenia NMP, w sobotę wspomnienie św. Justyna, Męczennika a w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W piątek po nabożeństwie majowym rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i 1. Niedziela miesiąca. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową oraz medytacją a w niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Koło Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku oraz Szkoły Katolickie w Płocku zapraszają na modlitwę przed pomnikiem bł. Abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Płocku, przed kościołem parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Pragniemy wspomnieć Dobrego Pasterza diecezji płockiej w dniu 78. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Podczas modlitwy wysłuchamy tekstów Błogosławionego Arcybiskupa, odmówimy litanię i będziemy wspierać pamięcią męczenników naszych czasów, którzy cierpią jak Chrystus. Będzie to także okazja do wspomnienia 20. rocznicy beatyfikacji płockich Biskupów Męczenników. Początek nabożeństwa dn. 28 maja 2019 r. o godz. 18.30.

Jest organizowany wspólny wyjazd z Płocka na Spotkanie Młodych Lednica 2000. Wyjazd, połączony ze zwiedzaniem miejsca chrztu Polski, odbędzie sie 1 czerwca, powrót nad ranem 2 czerwca. Koszt całości (autobus, parkingi, ubezpieczenie, pamiątki lednickie) 80 zł. Informacje, link do zapisu na FB na stronie LEDNICA WYJAZD Z PLOCKA.