Spotkanie wspólnoty wzrostu wiary Ruchu Rodzin Nazaretańskich w plebanii jutro o 18.45.

Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30.

W najbliższy czwartek Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwie oraz podarowanym upominku płynącym z serca.

Trwają w naszej parafii uroczystości pierwszej komunii, które odbywają się w soboty. W najbliższą sobotę przystąpią do pierwszej komunii dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 i „Cogito”.

Od poniedziałku do czwartku dzieci komunijne przeżywać będą swój Biały Tydzień. Dzieci przychodzą na 17.30 z książeczkami do nabożeństwa w strojach komunijnych. Obecność obowiązkowa.

Spowiedź kolejnej grupy dzieci i rodziców przed komunią w piątek w godzinach od 16.00 do 19.00.

W najbliższą sobotę 81. rocznica śmierci bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego.

Próba scholi w sobotę o 11.00 w salce.

Kancelaria parafialna do 10 czerwca nie będzie czynna w piątki z powodu spowiedzi komunijnych. Natomiast w soboty będzie czynna dłużej od 9.00 do 11.00.

W następną niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Za tydzień w niedzielę zapraszamy do naszej kaplicy o godzinie 19.00 na spektakl pod tytułem: „Tajemnice Maryi” w wykonaniu dzieci z naszego parafialnego „Teatru Trzeciego”. To piękna opowieść o życiu Maryi przeplatającym się z tajemnicami naszego życia.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu tylko do Mszy św. wieczornych.

Serdecznie zapraszamy rodziny z małymi i większymi dziećmi na rekolekcje do Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego w dniach od 2 do 10 lipca. Wszelkie informacje u księdza proboszcza oraz na stronie parafialnej i facebookowej.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Serdecznie zapraszamy 4 czerwca w sobotę na „Festyn Rodzinny” w ramach kończącego się roku „Rodzina Amoris laetitia” pod hasłem: „Rodzina to fundament wszystkiego”. Festyn rozpocznie się o godzinie 14.00 na terenie przykościelnym. W programie m.in.: zjeżdżalnie dla dzieci, malowanie twarzy, pokaz motocykli, pokaz walk rycerzy średniowiecznych, pokaz strojów i uzbrojenia średniowiecznego, tańce i zabawy średniowieczne, prezentacja na scenie talentów muzycznych przez rodziny, konkursy sprawnościowe dla dzieci i rodzin z nagrodami, spektakl w wykonaniu dzieci z „Teatru Trzeciego”, pieczenie kiełbasek i o 18.00 wspólna Msza święta w intencji rodzin. Natomiast o 19.00 koncert Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Wraz z nami podczas festynu będą także dzieci z Ukrainy.

Zapraszamy na wycieczkę do Krynicy Morskiej dla dzieci, które śpiewały w scholi w tym roku szkolnym i dla tych, którzy chcieliby w naszej scholi śpiewać. Wyjazd będzie w dniach od 4 do 8 lipca. W programie plaża, kąpiel pod opieką ratownika, zwiedzanie latarni morskiej, wydm, wycieczka do Fromborka statkiem i zwiedzanie miasta Mikołaja Kopernika. Informacje u ks. Mateusza.

Przy wyjściu z kaplicy będą stać członkowie Akcji Katolickiej i ministranci i będą zbierać ofiary na paczki dla 200 dzieci z Ukrainy od ks. Jakuba Dębickiego z Parafii Wszystkich Świętych w Jaryczowie Nowym, który rok temu prowadził u nas rekolekcji wielkopostne. Paczki na dzień dziecka trafią do dzieci z jego parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.