Dziś VI Niedziela Wielkanocna, którą rozpoczynamy w naszej parafii uroczystości pierwszokomunijne. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 12.30 dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych dzieciach, aby dobrze przeżyły ten dzień i jak najczęściej przyjmowały Pana Jezusa w Komunii św. Oby ten dzień nie stał się w ich domach świecką uroczystością! Dziękuję Ks. Michałowi oraz s. Ewie i pani Jolancie za przygotowanie dzieci i uroczystości.

Biały tydzień od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Jutro będą robione zdjęcia i rozdawane pamiątki.

W następną niedzielę kolejne 2 grupy dzieci klas III będą przeżywały uroczystości pierwszokomunijne. Próby odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 15.30 dla dzieci, które swoją uroczystość będą przeżywały o godz. 9.00, natomiast o godz. 19.00 dla dzieci, które swoją uroczystość będą przeżywały o godz. 12.30. Spowiedź dzieci będzie w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

Na dzisiejszą niedzielę Pasterze Kościoła w Polsce zebrani na 375. Zebraniu Plenarnym KEP przygotowali List z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich. Księża biskupi podkreślają związek papieży z Fatimą, szczególnie św. Jana Pawła II. Papież pochodzący z bloku państw komunistycznych dokonał 25 marca 1984 r. publicznego Aktu poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z wszystkimi biskupami świata, co było wypełnieniem prośby Matki Bożej. Ponadto św. Jan Paweł II w 2000 roku beatyfikował Franciszka i Hiacyntę oraz ujawnił trzecią część tajemnicy fatimskiej. Papież Benedykt zaś podczas swego pobytu w Fatimie stwierdził: „łudziłby się ten, kto by sądził, że misja Fatimy została zakończona”.

Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce przypominają także historyczne wydarzenie z 8 września 1946 roku na Jasnej Górze. Biskupi polscy pod przewodnictwem kard. Augusta Hlonda dokonali wówczas uroczystego Aktu poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi. Wzorując się na tamtym epokowym wydarzeniu Episkopat Polski 6 czerwca br. odnowi Akt poświęcenia. Będzie to miało miejsce w pallotyńskim sanktuarium na Krzeptówkach, zwanym potocznie „Polską Fatimą. Akt ten zostanie następnie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie w święto narodzenia Matki Bożej, 8 września 2017 roku.

Biskupi polscy wzywają wszystkich wiernych, by podjęli przesłanie z Fatimy. Podkreślają, że przyjęcie orędzia Maryi wyraża się także poprzez odprawianie pierwszych sobót miesiąca. Każdy, kto przez pięć kolejnych pierwszych sobót będzie w stanie łaski uświęcającej, przyjmie Komunię św. i odmówi część różańca św., rozważając w zjednoczeniu z Matką Bożą tajemnice różańcowe, z intencją wynagradzającą za grzechy świata, stanie się nie widzem, ale czynnym uczestnikiem tego orędzia.

Pełny tekst Listu znajdziemy na stoliku z gazetami. Zachęcam do zabrania go do domu i zapoznania się z jego treścią.

Dziś także 3 niedziela miesiąca a zatem tacę przeznaczymy na budowę kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!

Trwa miesiąc maj, który w szczególny sposób poświęcony jest czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa Majowe każdego dnia o godzinie 17.30.

W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych a w piątek św. Filipa Nereusza. W tym dniu przypada także Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Mamach – i tej na ziemi, i Tej w niebie!

Za tydzień młodzież z zespołu zaprasza na „Czuwanie u Krzyża” jak zwykle na godz. 19.00.

Wczoraj Akcja Katolicka po raz dziesiąty zorganizowała w naszej parafii Płocki Maraton Biblijny. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w czytaniu Pisma św. a szczególnie młodzieży z kl. 3e Gimnazjum Nr 8.

Trwa ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów „Pola Nadziei”. W następną niedzielę wolontariusze przeprowadzą zbiórki pieniędzy do puszek po wszystkich Mszach św. na rzecz Płockiego Hospicjum. Zachęcamy do wsparcia akcji na rzecz ciężko chorych i cierpiących.

Rodziców i Rodziny Dzieci zmarłych wskutek poronienia zapraszamy na Mszę św. w ich intencji dn. 25 maja (czwartek), o godz. 18.00, w kaplicy cmentarza katolickiego w Płocku (ul. Kobylińskiego). Szczegóły na plakacie.

Wszystkich, którzy chcieliby wyprosić u Boga dar potomstwa, zapraszamy do udziału w pielgrzymce do relikwii św. Joanny Beretty Molli, która wyruszy 28 maja (niedziela) o godz. 9.00 sprzed płockiej Stanisławówki, a zakończy się w kościele św. Jakuba w Płocku-Imielnicy o godz. 12.00 wspólną Mszą św. i festynem rodzinnym. Szczegóły znajdziemy na plakacie i na ulotkach.

Mamy też do nabycia książki „Wszystko o objawieniach z Fatimy”. Cena 5 zł.