W tym tygodniu w sobotę przypada święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

Dom Rekolekcyjny STUDNIA w Płocku, na ul. Górnej 1 A, zaprasza na ćwiczenia duchowe w Wielkim Poście. Jest to sposób odprawiania indywidualnych rekolekcji w domu przez cały okres Wielkiego Postu. Propozycja skierowana jest do osób, które pragną nauczyć się osobistej więzi z Bogiem nie opuszczając swego codziennego środowiska życia, pośród zwykłych prac i obowiązków zawodowych. Ćwiczenia rozpoczniemy w kaplicy Domu Studnia w Środę Popielcową, 26 lutego o godz. 19.00. Raz w tygodniu, w środę o godz. 19.00 w Studni, zapraszani będziemy na konferencję tematyczną. Zgłoszenia do Środy Popielcowej: dom@studnia-rekolekcje.pl . Więcej na: www.studnia-rekolekcje.pl

W związku z tym, że trwają ferie szkolne nie ma Mszy św. o godz. 17.00 tylko o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30.

W środę zakończyliśmy wizytę duszpasterską. W tym roku przyjęło nas 3750 rodzin /to jest ok. 190 rodzin mniej niż w ubiegłym roku/ ale ok. 2300 drzwi, z różnych powodów pozostało zamkniętych. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość, zaufanie, rozmowy, poczęstunki oraz ofiary składane na kolędę czy na budowę kościoła. W tym roku ponad 200 tys. przeznaczyliście na naszą budowę /średnia ofiara od rodziny wyniosła 55 zł/. Serdeczne Bóg zapłać. Może uda nam się w tym roku postawić ścianę zamykającą prezbiterium.