Dziś rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przeżywany on jest pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Na ołtarzu „Jezusa Miłosiernego” wyłożona jest księga abstynencji, do której mogą wpisywać się osoby podejmujące w Wielkim Poście wstrzemięźliwość od picia alkoholu.

Już za kilka dni rozpoczniemy Wielki Post, czas przygotowania do Paschy. W Środę Popielcową Msze święte sprawować będziemy o: 7:00, 9:00, 17:00, 18.00 i 20.00. Środa to dzień pokutny i Kościół wzywa nas do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu ilościowego, trzy posiłki w tym tylko jeden do syta. Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

Nabożeństwa pasyjne sprawować będziemy w następującym porządku:
a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątki:
– dla wszystkich wiernych o 17.30
– dla dzieci o 16:15
b. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się w niedzielę o 17:30.

pierwszy piątek Wielkiego Postu 19 lutego, w Kościele w Polsce przeżywamy: Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. W tej intencji odprawimy drogę krzyżową o 17:30.

Jest do nabycia w zakrystii „Zdrapka Wielkopostna”. Dzięki niej każdy może dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych wykonując każdego dnia jakieś ukryte zadanie. Polecamy zdrapkę dzieciom i młodzieży, ale również każdemu kto czuje się młody duchem.

Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej . Ks. Mateusz przypomina o wykonaniu zadań przez dzieci na nadchodzące spotkanie. Więcej informacji na naszej parafialnej stronie internetowej w zakładce „I Komunia Święta”.

Zachęcamy do podarowania 1% podatku na rzecz Fundacji Caritas Diecezji Płockiej. Informacje szczegółowe na plakacie przed kaplicą i w zakrystii.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Oraz w przyszłości w inne działania o charakterze artystycznym. Każdego mężczyznę i każdą kobietę, którzy posiadają umiejętności dekoratorskie, umieją układać kwiaty zapraszamy do pomocy w tworzeniu naszych parafialnych dekoracji. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy wszystkim – osobom indywidulanym, rodzinom i wspólnotom – którzy w trudnym czasie pandemii troszczą się o funkcjonowanie parafii. W okresie zimowym, aby utrzymać choćby znośną temperaturę w kościele i domu parafialnym, wydajemy spore kwoty. Np. w styczniu za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego zapłaciliśmy 5 500 zł. W tym tygodniu zostanie także włączone ogrzewanie miejskie, czyli zostanie uruchomiony węzeł grzewczy. Jak już wspominałem koszt inwestycji to 48.000 zł. Bardzo dziękuję za zrozumienie i ofiary składane z tego tytułu. Bóg zapłać.