Dziś VI niedziela zwykła. Gościmy wśród nas misjonarza z Urugwaju, a kiedyś wikariusza naszej parafii – ks. dr Jarosława Tomaszewskiego. Wsłuchajmy się w Jego słowa i wesprzyjmy ofiarami.

Bierzmowani będą mieć swoje spotkanie po Mszy św. o godz. 18.00.

Wczoraj nasz Chór parafialny oraz Zespół młodzieżowy wzięły udział w Rejonowych Eliminacjach do Sacrosongu Diecezjalnego w Gąbinie i zajęli w swoich kategoriach I miejsca. Tym samym zakwalifikowali się do występów finałowych w Gostyninie w maju tego roku. Gratulujemy!

Dnia 14 lutego br. (wtorek) Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej oraz Parafia pw. św. Bartłomieja w Płocku organizują Płockie Walentynki modlitewne. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 w płockiej farze. Małżeństwa, Narzeczeństwa, Związki Niesakramentalne, Zakochani i wszyscy wierni będą mogli polecić się w modlitwie wstawiennictwu św. Walentego. W gablocie parafialnej znajduje się plakat informacyjny. Zapraszamy!

Spotkania dzieci przygotowujących się do Komunii św. i ich Rodziców będą w marcu odpowiednio w 2 i 3 niedzielę.

Małżonków, którzy w lutym będą przeżywać kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. W intencji tych małżonków będziemy się modlić na sumie 19 lutego.

W tym tygodniu we wtorek będziemy wspominać św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

Jest to także drugi wtorek miesiąca. Z tej racji o godz. 7.00 będzie Msza św. w intencji trzeźwości a po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

Rozpoczynamy ferie a zatem przez dwa najbliższe tygodnie będą Msze św. w dni powszednie tylko o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie jak zwykle od godz. 17.30.

Za tydzień będzie trzecia Niedziela miesiąca z tej racji ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.

W gablocie są zamieszczone informacje o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji Caritas Diecezji Płockiej czy Centrum Psychologiczno-Pastoralnego METANOIA; jest zachęta do obejrzenia filmu „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózkównie oraz informacja o dniach otwartych w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Nazaretanek z Oddziałami Międzynarodowymi w Warszawie.