Rozpoczynamy dziś 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Na bocznym ołtarzu jest wyłożona Księga abstynencji i zachęcamy do podejmowania tego trudu trzeźwości na co dzień.

W środę przypada dzień imienin J. E. Biskupa Mirosława Milewskiego a w czwartek 3. rocznica Jego święceń biskupich, natomiast w sobotę dzień imienin J. E. Biskupa Romana Marcinkowskiego. Pamiętajmy o czcigodnych Solenizantach w naszej modlitwie.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czas Wielkiego Postu.

Wielki Post to czas pokuty, umartwienia, czyli rezygnacji z przyjemności oraz nawracania się ku Bogu. Symbolem tego jest posypanie głów popiołem w Środę Popielcową. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 16.00, 18.00 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje tzw. post ścisły /jakościowy i ilościowy/, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości spożywanych posiłków do 3: dwóch skromnych i jeden do syta. Post jakościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia /do śmierci/ a post ilościowy obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 i nie rozpoczęli 60 roku życia.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

W ten piątek na Drogę Krzyżową zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.

Diecezjalny Duszpasterz Kobiet zaprasza na 4. wielkopostny dzień skupienia dla kobiet diecezji płockiej. Spotkanie odbędzie się 7 marca 2020 r. (sobota) w parafii św. Wojciecha w Płocku na Podolszycach Południowych. Rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy około godz. 15.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera. Gościem tegorocznego spotkania będzie p. dr Dorota Dźwig z Gdyni. Zaplanowany jest również koncert. Szczegóły na stronie Diecezji Płockiej i w mediach społecznościowych.

Już po feriach a zatem wracamy do normalnego porządku Mszy św.