Dziś VII niedziela zwykła i 3. Niedziela miesiąca, a zatem na sumie modlimy się w intencji małżonków, którzy w lutym przeżywają kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

Witamy wśród nas kl. Damiana Klimkowskiego, studenta VI roku WSD w Płocku, który będzie odbywać w naszej parafii praktykę. Otoczmy Go naszą modlitwą oraz życzliwością.

Grupa modlitewna zaprasza, wyjątkowo we wtorek 21 lutego, o 18.30 na spotkanie z katechezą rozpoczynającą nowy cykl dotyczący Pisma Św.

W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zachęcamy do udziału w szóstej edycji Akcji „Opatrunek na Ratunek” polegającej na zbiórce materiałów opatrunkowych dla misyjnych szpitali i przychodni W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a życie codzienne obfituje w wypadki (poparzenia dzieci od paleniska, zranienia, ukąszenia dzikich zwierząt, ropnie będące wynikiem działalności czarowników, wreszcie zapomniany już przez Europę trąd). Każdy, kto chce pomóc, może przynieść do kartonu wystawionego w kruchcie kaplicy środki opatrunkowe. Przyda się każdy bandaż, gaza, kompres,  plaster, rękawiczki gumowe, wata, a nawet igły i strzykawki. Akcja potrwa do końca marca.

We wtorek będzie 86 rocznica objawienia się Jezusa Miłosiernego św. S. Faustynie Kowalskiej.
Zapalmy w tym dniu w oknach naszych domów w godz. od 19.00 do 21.00 Światło Miłosierdzia, odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia a o 21.00 Apel Jasnogórski.

W tym tygodniu w środę będziemy obchodzić Święto Katedry św. Piotra a w czwartek będziemy wspominać św. Polikarpa BpM.

W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przed naszym kościołem do puszek kwestować będą siostry sercanki, prowadzące w Krakowie bursę dla studiujących w tym mieście dziewcząt. Bursa, by mogła dalej służyć studentkom, musi zostać generalnie wyremontowana. Siostry można wesprzeć ofiarą, lub poprzez zakup książek-CEGIEŁEK , a także świec oraz ikon z wizerunkiem bł. Klary Szczęsnej, które będą rozprowadzać. Siostry bardzo dziękują za każdy gest dobrej woli”.

Są ferie a zatem Msze św. w dni powszednie tylko o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie jak zwykle od godz. 17.30.

W gablocie są zamieszczone informacje o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Fundacji Caritas Diecezji Płockiej czy Centrum Psychologiczno-Pastoralnego METANOIA; jest zachęta do obejrzenia filmu „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózkównie oraz informacja o dniach otwartych w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Nazaretanek z Oddziałami Międzynarodowymi w Warszawie.

Mamy do nabycia książki pt.: „Wszystko, co Polskę stanowi”, zawierające najważniejsze treści naszej historii, wiersze, modlitwy i pieśni… Cena – 5 zł.