Dziś rozpoczyna się 55 Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu pod hasłem “Posłani – Trzeźwi – Wolni”. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagrodzenia Bogu za grzechy pijaństwa. Na ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego znajduje się księga abstynencji w której można wpisać podjętą przez nas abstynencję od napojów alkoholowych np. w czasie rozpoczynającego się Wielkiego Postu.

Jutro nie będzie spotkania wspólnoty wzrostu wiary Ruchu Rodzin Nazaretańskich ale zapraszamy w następny poniedziałek na 18.30.

Środą Popielcową rozpoczynamy okres wielkiego Postu czyli wezwanie do nawrócenia w codzienności i przypomnienie prawdy, ze Jezus Chrystus umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia. Papież Franciszek, zwraca się do Księży Biskupów oraz wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.

Msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie: 7.00, 9.00, 16.00, 18.00, 20.00. Środa to dzień pokutny i Kościół wzywa nas do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu ilościowego (dotyczy tych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie ukończyli 60; polega na poście jakościowym – od mięsa i ilościowym – jeden posiłek do syta i dwa lekkie w ciągu dnia). Wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje post od mięsa. Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

W czwartek o 18.00 próba chóru dla altów i tenorów o 19.00 a dla pozostałych głosów w salce parafialnej. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby włączyć się w posługę modlitwy śpiewem w naszym chórze.

Nabożeństwa pasyjne sprawować będziemy w następującym porządku:
a. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątki:
– dla wszystkich wiernych o 17.30
– dla dzieci o 16:15
b. Nabożeństwo Gorzkich Żali odbędzie się w niedzielę o 17:30.

W najbliższy pierwszy piątek nie będzie drogi krzyżowej o godzinie 19.00.

W pierwszy piątek Wielkiego Postu, w Kościele w Polsce przeżywamy: Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. W tej intencji odprawimy drogę krzyżową o 17:30. Spowiedź w pierwszy piątek od 7.00 i od 17.00. Odwiedziny u chorych według ustalonych godzin.

W piątek kolejne spotkanie młodzieżowej wspólnoty „Laboratorium wiary” o 19.00 w kościele na adoracji.

Uwaga zmiana dotycząca scholii dziecięcej. Próby teraz w sobotę o 11.00. w salce parafialnej.

Za tydzień w niedzielę spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania podczas Mszy Świętej o godzinie 16.00.

Mierzenie alb dla dzieci odbędzie się 12 marca (sobota) od godziny 10.00 w salce parafialnej. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.

W poprzednia niedzielę na energię elektryczną i ogrzewanie zebraliśmy 6580 zł. Bardzo dziękuję za złożone ofiary. Bóg zapłać również za wszelkie złożone ofiary na budowę kościoła. Obecnie przy budowie naszej świątyni pracuje grupa Ukraińców, którzy jak rozumiemy są teraz w bardzo trudnej sytuacji. Część z nich rozważa wyjazd do domu by walczyć z wrogiem a część chce zabrać swoje rodziny i sprowadzić je do Polski. Miejmy w pamięci modlitewnej ich wszystkich i jeśli ktoś mógłby jakoś pomóc to proszę o kontakt ze mną.

„Caritas” Diecezji Płockiej ma przygotowane dla uchodźców z Ukrainy dwa ośrodki, jeden w Popowie koło Wyszkowa a drugi w Ratowie koło Mławy. Jeśli będzie potrzeba zostaną udostępnione potrzebującym. Dziś i w środę popielcową zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Prezydent Płocka zaapelował do mieszkańców miasta w sprawie pomocy mieszkańcom Ukrainy, którzy znajdują się w sytuacji wojny, a przede wszystkim dla potrzebujących mieszkańców Żytomierza, będącego naszym miastem partnerskim. Potrzebne są następujące towary:

  • produkty spożywcze (z długim terminem ważności)
  • artykuły higieniczne
  • środki czystości
  • środki opatrunkowe
  • profesjonalny sprzęt krótkofalarski do komunikacji
  • latarki i baterie

Powyższe artykuły, produkty i sprzęt można przynosić do naszego kościoła i kancelarii. Potem harcerki ZHR przetransportują je do Urzędu Miasta.

Życzymy wszystkim zdrowia i radości na każdy dzień.