Dziś gościmy ks. Ryszarda Halwę, SAC, założyciela Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia, który skieruje do nas słowo a po Mszach św. będzie można nabyć różne materiały.

Rozpoczynamy dziś 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi, wolni”. Na bocznym ołtarzu jest wyłożona Księga abstynencji i zachęcamy do podejmowaniu tego trudu trzeźwości na co dzień. Z racji 1. Niedzieli miesiąca po sumie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek przypada święto św. Kazimierza, Królewicza a w środę Popielec.

W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. To czas pokuty, umartwienia, czyli rezygnacji z przyjemności oraz nawracania się ku Bogu. Symbolem tego jest posypanie głów popiołem w Środę Popielcową. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 16.00, 18.00 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje tzw. post ścisły /jakościowy i ilościowy/, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości spożywanych posiłków do 3: dwóch skromnych i jeden do syta. Post jakościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia /do śmierci/ a post ilościowy obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 i nie rozpoczęli 60 roku życia.

Jak zwykle w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży zaraz po Mszy św. o godz. 18.00.
– w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.30, a po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej Adoracji do godz. 20.00.

W 1 niedzielę Wielkiego Postu, 10 marca, podczas Mszy Świętych o godzinie 9.30 i o godzinie 11.00 będą obecni przedstawiciele naszych Szkół Katolickich w Płocku. Po Mszy św. będzie możliwość spotkania i uzyskania bliższych informacji bezpośrednio od nauczycieli i uczniów.

Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza młodzież męską od 16 roku życia na powołaniowe rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach 8 – 10 marca. Więcej informacji w gablocie.

Diecezjalny Duszpasterz Kobiet zaprasza na 3. wielkopostny dzień skupienia dla kobiet diecezji płockiej. Spotkanie odbędzie się 9 marca 2019 r. (sobota) w parafii św. Wojciecha w Płocku na Podolszycach Południowych. Rozpocznie się o godz. 11.00, a zakończy około godz. 15.00.
Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera. Gościem tegorocznego spotkania będzie p. Joanna Krupska, matka siedmiorga dzieci i prezes Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Plan spotkania jest w gablocie.

Fundacja Caritas Diecezji Płockiej po raz kolejny zwraca się z prośbą o wsparcie działań, których celem jest pomoc szczególnie chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Prosimy o przekazanie Fundacji 1% podatku. Szczegóły w gablocie na plakacie.

Jest jeszcze kilka egzemplarzy modlitewnika „Chwalmy Pana przychodzącego w znaku Krzyża”.

W środę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

W sobotę 16 marca w naszej Parafii odbędzie się I Chóralny Festiwal Pieśni Wielkopostnej, w którym wezmą udział chóry parafialne z Diecezji Płockiej. Już teraz zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału jako słuchacze, a tych, którzy chcieliby pomóc w jak najlepszym przyjęciu gości lub zechcieliby wesprzeć organizację wydarzenia finansowo, proszeni są o zgłoszenie się do Pana Organisty lub ks. Jarosława.