Dzisiejsza uroczystość kieruje nas na tajemnicę obecności Boga w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. W życie Trójcy Przenajświętszej, która jest jednością i miłością, zostaliśmy włączeni przez chrzest. O tajemnicy Trójcy Świętej przypomina nam znak krzyża, który czynimy kilkakrotnie w ciągu dnia. Niech rozważanie tajemnicy Boga w Trójcy Jedynego skutkuje jednością i miłością w naszych rodzinach i wspólnotach. Dziś kończy się czas Komunii wielkanocnej.

Wczoraj zakończyliśmy uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. uczniów klas IV i V. Bardzo dziękuję ks. Stanisławowi oraz s. Ewie i paniom katechetkom Bernadecie i Katarzynie za przygotowanie dzieci oraz całej uroczystości a Rodzicom dzieci za dar ołtarza – dzwonki i gong. Bóg zapłać. Biały tydzień potrwa do środy włącznie.

Bardzo dziękuję Panu Organiście oraz scholi za piękną oprawę muzyczną uroczystości komunijnych oraz Panu Andrzejowi i ministrantom za ich posługę przy ołtarzu.

W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa /Boże Ciało/. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, o 11.00 suma z procesją oraz o 18.00. Pójdziemy tradycyjnie ulicami: Ofiar Katynia, Obrońców Helu, Sucharskiego, Baczyńskiego i Hubalczyków, i powrót do kaplicy przy parku. Bardzo gorąco proszę o udekorowanie ołtarzy przy ul. Ofiar Katynia, Sucharskiego i Hubalczyków oraz trasę procesji. Obyśmy jak najliczniej uczestniczyli w tym wyjątkowym wyznaniu naszej wiary. Zapraszam strażaków, harcerki, dziewczynki do sypania kwiatkami, dzieci komunijne, ministrantów, chór, zespół, scholę, ruchy i stowarzyszenia oraz wszystkich Parafian. Nie wstydźmy się naszej wiary ale mężnie ją wyznajmy.

W środę o godz. 17.00 będzie próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatkami podczas procesji. Serdecznie zapraszam.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie Bł. Męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, Biskupa, Leona Wetmańskiego, Biskupa, i Towarzyszy, we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala BM, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa a w piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, któremu ten rok jest poświęcony.

13 czerwca przypada drugi wtorek miesiąca, z tej racji o godz. 7.00 Msza św. w intencji trzeźwości a po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 20.00. Na ołtarzu Matki Bożej znajduje się skrzynka, do której możemy wrzucać kartki z prośbami i naszymi intencjami na Różaniec fatimski.

Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ codziennie o godzinie 17.30.

Za tydzień na sumie będziemy modlić się w intencji wszystkich małżonków, którzy w maju lub w czerwcu obchodzą swoje rocznice małżeńskie. Gorąco zachęcamy Jubilatów, aby zgłaszali się do zakrystii lub kancelarii.

To będzie także 3 niedziela miesiąca, a zatem ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.

9-letnią Natalię, która przystępowała u nas do I Komunii św., czeka poważna i kosztowna operacja. Rodzice proszą o wsparcie. Jeśli ktoś ma życzenie, to po Mszy św. może złożyć ofiarę do puszki. Informacja jest także na plakacie w gablocie.

W roku św. Brata Alberta, Wspólnota dorosłych istniejąca przy farze, serdecznie zaprasza na przedpremierowy pokaz, najmocniejszego filmu na świecie na temat wiary oraz pomocy najuboższym ludziom na naszej planecie. Wyjątkowy pokaz filmowy pt. „Szare Anioły” odbędzie się w piątek, 23 czerwca o godz. 20.00 w kinie Przedwiośnie. Po projekcji spotkanie z twórcami. „Outcasts – Szare Anioły” opowiada o pomocy jaką niosą najuboższym ludziom na świecie, bracia Franciszkanie. Ta młoda wspólnota pracuje pośród więźniów w Hondurasie, czy też pośród opuszczonych i zapomnianych ludzi w Irlandii i Anglii. Cena biletu: 25 zł. Bilety do nabycia w kasach kina „Przedwiośnie” przy ul. Tumskiej 5a