Dziś trzynasty dzień miesiąca o godzinie 19.00 nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o 17.30.

W następną niedzielę 20 czerwca o godz. 11.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci, a o godzinie 20.00 zakończenie roku szkolnego dla młodzieży. Spowiedź przed zakończeniem roku w piątek od 16.00 do 19.00.

Chciałbym bardzo podziękować za życzliwość, radość, dobre słowo i okazywane serce podczas wczorajszego mojego jubileuszu 25 – lecia kapłaństwa. Dziękuję za życzenia wszystkim parafialnym grupom dzieci, młodzieży i dorosłych, gościom z Dąbrowy, Płocka, Pułtuska oraz za dar ufundowanego kielicha do sprawowania Najświętszej Ofiary. Wyrażam wdzięczność za pięknie przygotowane „Oratorium św. Jana Pawła II” zespołowi „Solo Dios Basta”. Dziękuję również wszystkim, którzy wzięli udział w Świetokrzyskim Festiwalu Pasji i Talentów prezentując swoje uzdolnienia i hobby. Dziękuję moim księżom za zrozumienie, wsparcie i bardzo dobrą współpracę.

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19. Również od 13 czerwca czyli od dziś, w świątyniach limit wynosić będzie 50% obłożenia, a od 26 czerwca – 75%.

Moi drodzy parafianie jak z pewnością zauważyliście została wykonana droga dojazdowa do kościoła od ul. Kutrzeby, która jest jednocześnie drogą pożarową. Jest to droga wizytówka przed 30 rocznicą powstania naszej parafii, którą będziemy obchodzić we wrześniu. Prace wykonawcze poprzedziły zgody z Urzędu Miasta i Miejskiego Zarządu Dróg w Płocku. Płacimy także dzierżawę od wykorzystanych gruntów. Koszt inwestycji wynosi 32.000 zł. Jeśli jest to możliwe, to proszę o składanie ofiar na ten cel. Z góry dziękuję za zrozumienie.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Ofiary z tacy są przeznaczone na budowę nowej świątyni.