Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie uroczystości Bożego Ciała; za przygotowane piękne ołtarze, udekorowane posesje czy okna, śpiew… Dziękuję niezawodnym przedstawicielom OSP Podolszyce Północ, Asyście procesyjnej, Lektorom, Chórowi, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, dzieciom Komunijnym, Panu Organiście i Panu Andrzejowi z rodziną… Dziękuję księżom Wikariuszom, s. Ewie i pani Bernadecie za pomoc… Dziękuję Wam wszystkim za Waszą tak liczną obecność i wspólną modlitwę. Dziękuję Policji oraz Straży Miejskiej za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Bardzo dziękuję panu Grzegorzowi Wierzbickiemu za rozwiezienie i zwiezienie ołtarzy. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

Dziś na sumie będziemy modlić się w intencji wszystkich małżonków, którzy w maju lub w czerwcu obchodzą swoje rocznice małżeńskie.

W czwartek obchodzimy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie procesja oraz poświęcenie wianków i kwiatów. Zapraszam Asystę Procesyjną, Chór, dziewczynki do sypania kwiatkami, ministrantów, harcerki, scholę, ruchy i stowarzyszenia oraz wszystkich Parafian.

W najbliższą środę, 21 czerwca o godz. 18.30 Grupa modlitewna zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za kończący się rok szkolny i rok pracy, za wszystkie doświadczenia tego okresu. Będziemy też modlić się o dobre i bezpieczne przeżycie wakacji i urlopów.

W środę dzieci, które systematycznie uczęszczały na Drogę Krzyżową pojadą do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Zbiórka o godz. 8.45 przy kaplicy; powrót ok. godz. 15.00. Szczegóły podały Panie Katechetki.

W piątek przypada zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Z tej racji za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy Panu Bogu za ten czas nauki i za zdobytą wiedzę oraz poprosimy o błogosławieństwo na czas wakacji.

W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Ojca a w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Na ołtarzu Matki Bożej znajduje się skrzynka, do której możemy wrzucać kartki z naszymi intencjami i prośbami do Matki Bożej, które będziemy zanosić podczas Nabożeństw Fatimskich.

Trwa czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ codziennie o godzinie 17.30.

Dziś 3 niedziela miesiąca, a zatem ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła.

Legion Maryi zaprasza na czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem od środy 21 czerwca od godz. 12.00 do południa w czwartek.

Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach /informacje w gablocie/:

  • 06 – 1. 07 – XI Piesza Pielgrzymka Łomianki – Gietrzwałd.
  • 1-2 lipca – Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę.

Rodzice 9-letniej Natalii wyrażają ogromną wdzięczność za okazaną pomoc na leczenie córki.

Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badania płuc, zakwaszenia oraz gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w ambulansie diagnostycznym w poniedziałek 19 czerwca o godz. 17.00 na parkingu przy kaplicy. Szczegóły na plakatach.