Dziś ostatnia niedziela czerwca. Gościmy wśród nas trio bandurystek Oriana z grekokatolickiej parafii Jana Ewangelisty z Tarnopola. Artystki są profesjonalnymi muzykami, i grają na unikatowych ukraińskich instrumentach bandurach (bandura ma 65 strun!!!). Po Mszy św. wykonają jeszcze 2-3 utwory melodyjne. Wychodząc z kościoła będzie można złożyć ofiarę i nabyć płyty CD. Zebrane pieniądze artyści przeznaczą na budowę swojego kościoła.

W dniach 23.06 – 15.07.2018 r. swoją posługą duszpasterską będzie wspierał nas Ks. mgr Krzysztof Mariusz Dobucki. Witamy Księdza serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej.

Trwa miesiąc czerwiec, który w szczególny sposób poświęcony jest czci NSPJ. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie na godz. 17.30.

W czwartek przypada wspomnienie św. Ireneusza, BM., a w piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła i dzień patronalny Pasterza naszej Diecezji – biskupa Piotra Libery. Spotkania imieninowe w Opactwie Pobenedyktyńskim (Sala Biskupów, piętro I) z Solenizantem odbędą się w następującym czasie: 9.00 – siostry zakonne; 10.00 – księża; 11.00 – wierni świeccy.  Pamiętajmy w naszych modlitwach o czcigodnym Solenizancie. Tacę z tego dnia przeznaczamy na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W przyszłą niedzielę 1 lipca, z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy po sumie na adorację Najświętszego Sakramentu „Śladami św. Stanisława Kostki”.

Rozpoczęły się wakacje, a zatem od przyszłej niedzieli – przez lipiec i sierpień – nie będzie już Mszy św. o godz. 16.00 w niedziele oraz o godz. 17.00 w dni powszednie.

Zespół „Solo Dios Basta” zaprasza dziś na godz. 19.00 na czuwanie – dziękczynienie za kończący się rok szkolny. Szczególnie zapraszamy młodzież.

Zachęcamy wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty na 81 Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2018 r.

W dniach 20-22 lipca organizowane są warsztato-rekolekcje dla chóru parafialnego. W planach nauka nowego repertuaru, zajęcia z emisji głosu, nauki rekolekcyjne oraz wspólna integracja. Każdy, kto czuje predyspozycje do śpiewania w chórze i chciałby wziąć udział w wyjeździe proszony jest o zgłoszenie się do ks. Jarka lub Pana Organisty.

Metropolita Warmiński, Arcybiskup Józef Górzyński, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Dniu Pokutnym, który odbędzie się 30 czerwca w Gietrzwałdzie, w czasie którego oddamy Bogu przez ręce Maryi to, co nas zniewala i będziemy prosić Ją, by prowadziła nas drogami wolności. Szczegóły na plakacie.

Wydział Duszpasterski zaprasza do udziału w Pielgrzymce Diecezji Płockiej do Włoch z okazji przeżywanego Roku św. Stanisława Kostki, którego grób znajduje się w kościele św. Andrzeja w Rzymie. Naszemu pielgrzymowaniu będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Piotr Libera Biskup Płocki. Organizujemy dwie formy wspólnego pielgrzymowania:

1) Pielgrzymka samolotowa do Rzymu w dniach 20-23 października 2018 r.;
2) Pielgrzymka autokarowa do Włoch w dniach 19-25 października 2018 r. (Bolonia – Rzym – Watykan – Cascia – Asyż – Padwa – Wiedeń).
Liczba miejsc w pielgrzymce jest ograniczona – decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia pod numerem tel.: 242628599. Program pielgrzymek i szczegółowe informacje na stronie Wydziału Duszpasterskiego.