Za przygotowanie i uczestnictwo w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, pragnę bardzo podziękować asyście procesyjnej z feretronami i chorągwiami, dzieciom sypiącym kwiatkami i ich rodzicom, katechetom, liturgicznej służbie ołtarza, lektorom, Rycerzom Zakonu św. Jana Pawła II, Chórowi „Tibi Cantamus”, Panu organiście, osobom dekorującym ołtarze i tym, którzy udekorowali okna swoich domów, płockiej Policji i Panu Władysławowi Bęmbenkowskiemu za nagrania z uroczystości Bożego Ciała, które są już w internecie. Dziękuję za tak liczną obecność wszystkim Parafianom podczas procesji Bożego Ciała. Było nas naprawdę bardzo dużo.

Spotkanie wspólnoty wzrostu wiary Ruchu Rodzin Nazaretańskich w plebanii jutro o 18.45.

W najbliższy czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała na Mszy św. o 18.00 z procesją wokół kościoła i poświeceniem wianków.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na modlitwę litanią o 17.30 a potem na Eucharystię. W tym dniu nie obowiązuje nas post.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek od 7.30 do 21.30. We wtorek od 15.00 do 21.30 a od środy do piątku od 15.00 do Mszy wieczornej z racji na próby przed bierzmowaniem.

We wtorek i czwartek o 19.00 w kaplicy próby przed sakramentem bierzmowania.

W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. infułat Marek Smogorzewski. Spowiedź przed bierzmowaniem dla młodzieży, rodziców i świadków w sobotę od 9.00 do 11.00.

W następną niedzielę na Mszy św. o 11.00 zakończenie roku szkolnego dla dzieci, a o 12.30 dla młodzieży. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego w sobotę od 9.00 do 11.00.

W nadchodzącą niedzielę na Mszy św. o 9.30 będziemy modlić się w intencji druhów OSP żyjących i tych którzy odeszli do Pana oraz ich rodzin w 100 rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Płocku – Podolszycach. Po Eucharystii druhowie zapraszają na Piknik Rodzinny, który będzie miał miejsce na części parkingu przy Parku Północnym. Pokaz sprzętu i inne atrakcje rozpoczną się bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 9.30.

W pierwszy dzień wakacji, 25 czerwca 2022 r. w Płocku Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia” zaplanowało spotkanie młodzieży zatytułowane „Góra dobra”. Zamierzamy w ten sposób zainaugurować nasze przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie (1 – 6 sierpnia 2023 r.) i spotkać się po pandemii.

W programie spotkania: Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, warsztaty, m.in. pisania ikon, aktorskie, taneczne, wokalne, pantomima i świadectwo Pana Ireneusza Krosnego, koncert Trzeciej Godziny Dnia – słowem: góra dobra. Na spotkanie zapraszamy młodzież, która ukończyła 15 lat.

Pożegnanie księdza dr Grzegorza Adamiaka, który odchodzi na Parafię w Trąbinie będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godzinie 9.30 dorośli a o 11.00 dzieci. Natomiast pożegnanie Siostry Ewy Martenki i Siostry Agnieszki Ciurzyńskiej, które kończą posługę katechetyczną w naszej parafii o godzinie 11.00 podczas Eucharystii.

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary na tacę są przeznaczone na budowę kościoła.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.