Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu „Śladami św. Stanisława Kostki”.2.   Decyzją Księdza Biskupa Piotra Libery od 1 do 8 lipca, w naszym dekanacie, trwa tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa. W naszej Parafii będziemy w sposób szczególny modlić się o powołania 5 lipca /czwartek/, podczas wszystkich Mszy św. oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy także do szczególnej pamięci modlitewnej w intencji powołań w swoich codziennych modlitwach.

We wtorek przypada święto św. Tomasza, Apostoła, a w piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca z tradycyjnymi nabożeństwami. W czwartek zapraszam na godz. 23.00 na wspólną adorację – czuwanie z Panem Jezusem w Ogrójcu; w piątek wyjazd do chorych do południa i spowiedź od godz. 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową; w sobotę natomiast o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca NSNMP a po niej Różaniec i medytacja.

Rozpoczęły się wakacje, a zatem od dziś – przez lipiec i sierpień – nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w niedziele oraz o godz. 17.00 w dni powszednie.

W dniu 3 lipca br. od godz. 16.00 Akcja Katolicka będzie wydawać w kościele plecaki dla dzieci z rodzin ubogich. Zapraszamy do odbioru plecaków lub kontakt pod tel. 515 582 200.

W czerwcu 44 rodziny ofiarowały na budowę kościoła 5.065 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W dniach 20-22 lipca organizowane są warsztato – rekolekcje dla choru parafialnego. Każdy, kto czuje predyspozycje do śpiewania w chórze i chciałby wziąć udział w wyjeździe proszony jest o zgłoszenie się do Pana Organisty.

Wspólnota osób chorych i niepełnosprawnych diecezji płockiej oraz parafia pw. św. Stanisława Kostki w Pułtusku po raz kolejny zapraszają na wczasorekolekcje dla osób chorych i niepełnosprawnych, które odbędą się w dniach 7-15 lipca w Pułtusku. Wspólnota zachęca także nowych wolontariuszy do podjęcia wysiłku opieki nad osobą niepełnosprawną. Wszelkie informacje dla wolontariuszy można znaleźć pod numerem 501 268 766 (ks. Adam).

Są jeszcze miejsca w klasie VII w Szkołach Katolickich. Chętnych zapraszamy do siedziby Szkoły przy ul. Abpa Nowowiejskiego 2 w Płocku.