Rozpoczęły się wakacje i czas urlopów. Pamiętajmy w tym czasie o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Przypominamy również, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele o godz. 16.00.

W tym tygodniu we wtorek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy o solenizantach a szczególnie o Pasterzu naszej Diecezji Biskupie Piotrze.

W najbliższą środę ostatnie nabożeństwo czerwcowe o 17.30. Od pierwszego lipca wracamy do codziennego różańca o godzinie 17.30. Codziennie oprócz soboty i niedzieli wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 do Mszy św. wieczornej.

W środę o 18.45 ostatnia katecheza multimedialna z cyklu: „Dekalog ze św. Janem Pawłem II – przykazania: „Nie pożądaj żony bliźniego swego ani żadnej rzeczy, która jego jest”.

W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Wyjazdy do chorych zgodnie z ustalonymi przez księży godzinami. W sobotę o godzinie 8.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa a po niej różaniec. W niedzielę po Eucharystii o godzinie 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Adoracja nocna Najświętszego Sakramentu w intencji wszystkich parafian i budowy kościoła rozpocznie się w piątek 16 lipca o godzinie 18.30 a zakończy się o 6.30 w sobotę 17 lipca. Zapisy na dyżury adoracyjne proszę zgłaszać do Pani Mileny, której numer telefonu jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

Są już na stronie internetowej parafii terminy pierwszej komunii dzieci w roku 2022 oraz szczegóły dotyczące odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci obecnie już klas 5 we wrześniu bieżącego roku.

Od 1 lipca powracamy do poprzednich godzin urzędowania kancelarii parafialnej.

W ostatnią niedzielę zebraliśmy na budowę nowej świątyni sumę 5.350 zł.

Z przyczyn zdrowotnych zakończył posługę w naszej parafii ks. Robert Bessert. Dziękujemy za ten rok służby i modlitwy na rzecz naszej wspólnoty. Życzymy Księdzu Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi oraz jak najszybszego powrotu do zdrowia. Niech modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności. Zdrowaś Maryjo …

W czasie wakacji tak jak w roku ubiegłym nie będą wydawane „Wiadomości Parafialne”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.