Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 grupa 112 osób młodzieży z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. infułat Marek Smogorzewski.

Dziś na Mszy św. o 9.30 Jubileusz 100 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Płocku – Podolszycach. Po Eucharystii druhowie zapraszają na Piknik Rodzinny, który będzie miał miejsce na części parkingu przy Parku Północnym. Pokaz sprzętu i inne atrakcje rozpoczną się bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 9.30.

W środę 29 czerwca uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tygodniu powraca do swoich pierwotnych terminów już bez zmian.

Do pierwszej niedzieli lipca będą jeszcze Msze św. o godzinie 17.00. W okresie wakacyjnym nie będzie w tygodniu Eucharystii o 17.00 a w niedzielę o 16.00.

1 lipca przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 7.00 i od 17.00. Odwiedziny u chorych zgodnie z ustalonym harmonogramem.

W najbliższą sobotę o godzinie 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz różaniec i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

W dzisiejszą niedzielę pragnę wyrazić wdzięczność Bogu za dar kapłaństwa i posługi w naszej Świętokrzyskiej wspólnocie parafialnej ks. dr Grzegorzowi Adamiakowi za dwuletnią obecność wśród nas.

Księże Grzegorzu przyszło nam pracować duszpastersko w niełatwym czasie pandemii, ale dziękuję za dobro, które ksiądz pozostawia w tej wspólnocie, za posługę sakramentalną, głoszone słowo, opiekę nad „Legionem Maryi”, Odnową w Duchu Świętym, Kołami Różańcowymi, lektorami, młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.

Dziękuję za multimedialne katechezy dla dorosłych, projektowanie i wykonanie dekoracji bożonarodzeniowych żłobka i Grobu Pańskiego, konferencje naukową z okazji 30 – lecia powstania parafii. Dałeś się poznać jako człowiek odpowiedzialny i zdyscyplinowany.

Życzymy, aby w dalszej drodze Twojego kapłańskiego posługiwania towarzyszyła Ci Łaska Boża i moc Ducha Świętego.

Życzymy abyś, dzięki tej Mocy już jako proboszcz parafii św. Antoniego w Trąbinie miał siłę do pokonywania wszelkich trudności, by Twoje serce przepełniała Miłość, którą będziesz mógł się dzielić z potrzebującymi i czerpać radość ze służby Bogu i bliźniemu.

Wyrazem podziękowania niech będzie Figurka Matki Najświętszej ze Skępego, która niech Ci przypomina o Naszej Parafii ale przede wszystkim niech wprowadza pod płaszcz opieki Maryi naszej kochanej Matki.

Dzisiaj także dziękujemy za wieloletnią posługę katechetyczną siostrze Ewie Martence w Szkole Podstawowej nr 23 oraz przedszkolach nr 31, Bajkowy Zakątek i Pinokio. Zawsze siostra miała pogodę ducha, serce do pracy z dziećmi, ofiarność w służbie Panu Bogu i żywą wiarę połączoną z modlitwą za tych których Bóg do Siostry przyprowadzał czyli dzieci i rodziców.

Dziękujemy za odpowiedzialność w przygotowywaniu niedzielnej liturgii Mszy św. nabożeństw różańcowych i dróg krzyżowych oraz przygotowywaniu dzieci do pierwszej komunii św., spowiedzi, odnowienia przyrzeczeń chrztu św., bierzmowania oraz przygotowywania od lat uczniów do udziału w konkursie biblijny i to z sukcesami. Bóg zapłać. Niech Pan błogosławi Siostrze w dalszej posłudze we wspólnocie zakonnej. Szczęść Boże.

Pragnę także podziękować Siostrze Agnieszce Ciurzyńskiej za ostatni rok służby katechetycznej w naszej parafii w Szkole Podstawowej nr 23 oraz przedszkolu nr 6. Zawsze towarzyszył Siostrze uśmiech oraz głęboka życzliwość i otwartość na dzieci i rodziców. Z dużym zaangażowaniem przygotowywała Siostra dzieci do niedzielnej liturgii Eucharystii i do przyjmowania sakramentów.

Zawsze można było liczyć na Siostry pomoc. Pragnę życzyć Siostrze wielu łask Bożych i światła Ducha Świętego na niwie katechezy w nowej placówce w Parafii Matki Bożej Fatimskiej. Szczęść Boże.

Polecajmy Siostry Ewę i Agnieszkę oraz księdza Grzegorza opiece Niepokalanej. Zdrowaś Maryjo …

W czasie wakacji, tak jak w latach ubiegłych nie będą się ukazywać „Wiadomości Parafialne”.