Dziś 1. Niedziela miesiąca. Po sumie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu: „W drodze do Fatimy”.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Tomasza, Apostoła, w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej a w sobotę św. Jana z Dukli.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 16.00 oraz w dni powszednie o godz. 17.00.

16 lipca przypada 3. Niedziela miesiąca i jak zwykle na sumie będziemy modlić się wszystkich małżonków obchodzących w tym miesiącu rocznice małżeńskie. Zachęcamy do zgłaszania się w zakrystii bądź w kancelarii.

Nasz chór parafialny zaprasza wszystkich chętnych mających predyspozycje głosowe do wzięcia udziału w warsztatach muzycznych połączonych z rekolekcjami w dniach 14-16 lipca w Soczewce. W programie: nauka nowego repertuaru na próbach z podziałem na głosy, zajęcia z emisji głosu ze specjalistą, katechezy prowadzone przez ks. Jacka oraz wspólna integracja.

W piątek 23 czerwca pan architekt, p Janusz Łabuz, dostarczył dokumentację na dokończenie ścian kościoła, którą w poniedziałek zawiozłem do WIX-BUD-u w celu omówienia kolejnego etapu budowy. Ustaliliśmy, że teraz będzie zrobiony kosztorys, a za miesiąc przyjdą pracownicy realizować projekt. Ten etap prac będzie widoczny także od strony kaplicy, bo ściany pójdą wysoko w górę ponad istniejący dach nad częścią gospodarczą kościoła.

Urząd Miasta nie zgodził się na dalsze użyczenie terenu pod zaplecze budowy dlatego jutro rozpoczną się prace przy przestawieniu ogrodzenia oraz przeniesienie kontenerów budowy w inne miejsce. Będziemy dzierżawić tylko dojazd do budowy, co będzie nas kosztować ok. 300 zł miesięcznie.

W czerwcu 41 rodzin ofiarowało na budowę kościoła 5 695,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.