W dniu wczorajszym odbył się ingres czyli kanoniczne wprowadzenie nowego proboszcza do Bardzo dziękuję za serdeczne przywitanie, wspólną modlitwę i okazane serce. Wyrażam swoją wdzięczność za złożone mi życzenia od rady parafialnej ,  Akcji Katolickiej dzieci i katechetów, oraz przygotowanie liturgii przez lektorów i piękny śpiew naszego zespołu „Solo Dios basta” pod przewodnictwem p. Jakuba Jabłońskiego. Kochani Parafianie z radością przyjmuję posługę w naszej Świętokrzyskiej parafii i pragnę służyć w niej z całego serca Bogu i ludziom. Obiecuję ,że będą kontynuowane prace budowlane przy naszym nowym kościele, który będzie wotum wdzięczności za pontyfikat  św. Jana Pawła II.

Wśród nas witam także ks. Grzegorza Adamiaka, który wraz ze mną rozpoczyna posługę w naszej wspólnocie.

Przez okres wakacji (lipiec i sierpień) w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, a w dni powszednie o godzinie 17.00.

Zmienia się także czas pracy kancelarii parafialnej, która będzie nieczynna w każdy poniedziałek. Będzie to tak zwany dzień wewnętrzny. Pozostałe terminy pracy kancelarii nie ulegają zmianie.

W najbliższym czasie w sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Kacper Czyżewski i Joanna Kalinowska – zap. 1.

Dobrego świętowania niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół, jak również jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask oraz dobrego tygodnia i czasu wakacji dla tych , którzy wyjeżdżają już poza parafie. Pamiętajmy o bezpieczeństwie osobistym i innych oraz o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Szczęść Boże.