Od dziś można się zapisać na pieszą bądź duchową pielgrzymkę. Karta uczestnictwa lub modlitewnik Pielgrzyma Duchowego są do odebrania w zakrystii albo w kancelarii. Zachęcamy do zapisywania się.

W tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Benedykta, Patrona Europy, w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, BM, w czwartek wspomnienie Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta a w sobotę św. Bonawentury, BDK.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w niedziele o godz. 16.00 oraz w dni powszednie o godz. 17.00.

Za tydzień 3. Niedziela miesiąca i jak zwykle na sumie będziemy modlić się wszystkich małżonków obchodzących w tym miesiącu rocznice małżeńskie. Zachęcamy do zgłaszania się w zakrystii bądź w kancelarii. Ofiary na tacę przeznaczymy tradycyjnie na budowę kościoła.

Nasz chór parafialny zaprasza wszystkich chętnych mających predyspozycje głosowe do wzięcia udziału w warsztatach muzycznych połączonych z rekolekcjami w dniach 14-16 lipca w Soczewce. W programie: nauka nowego repertuaru na próbach z podziałem na głosy, zajęcia z emisji głosu ze specjalistą, katechezy prowadzone przez ks. Jacka oraz wspólna integracja.

Od 1 lipca do końca wakacji trwa „Akcja plecak”. Do kartonu wystawionego pod chórem można przynosić przybory szkolne: kredki, długopisy, ołówki, bloki rysunkowe i techniczne, piórniki, farby, zeszyty…, jako wyposażenie 40 plecaków ofiarowanych przez Caritas. Akcja Katolicka z naszej Parafii zaprasza do udziału w tej akcji.

Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „VIKTORIA” organizuje rajd rowerowy (pielgrzymkę) do Częstochowy na Jasną Górę. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.