Dziś z racji 2. Niedzieli sierpnia ofiary na tacę będą przeznaczone na rzecz naszej Diecezji.

W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie w grobie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, lud poświęca kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Wierzy, że za pośrednictwem Matki Bożej otrzymują one moc leczniczą, chronią od chorób i zarazy. Stąd też nazwa jutrzejszej uroczystości – Matki Bożej Zielnej. Poświęcenie ziół będzie na każdej Mszy św. po modlitwie po Komunii.

Jutro 13 sierpnia. Zapraszamy na godz. 20.00 na Nabożeństwo Fatimskie połączone z ostatnim Apelem w łączności z naszymi pielgrzymami na Jasną Górę.

We wtorek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, w środę uroczystość Wniebowzięcia NMP a w piątek wspomnienie św. Jacka.

Za tydzień będzie już 3. Niedziela miesiąca. Z tej racji ofiary na tacę przeznaczymy na budowę kościoła a na sumie będziemy modlić się w intencji Jubilatów, którzy w sierpniu zawierali sakrament małżeństwa.

W przyszłą niedzielę będą centralne uroczystości w Rostkowie ku czci św. Stanisława Kostki, na które zapraszał Ksiądz Biskup Piotr Libera.