W najbliższą sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawda o wniebowzięciu MB znana była w Kościele niemal od samego początku, ale została uroczyście ogłoszona  w 1950 r.   Przypomina ona, że: „Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej”.
W tym dniu również obchodzimy 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej określanej mianem “cudu nad Wisłą” i uznawanej za 18. przełomową bitwę w historii świata. Pomódlmy się za tych którzy oddali życie broniąc wolności naszej Ojczyzny. Zdrowaś Maryjo …

Codziennie modlimy się apelem Jasnogórskim o godzinie 20.30. Zapraszamy.

W czwartek nabożeństwo fatimskie podczas Apelu Jasnogórskiego o 20.30

Próby do pierwszej komunii z 22 sierpnia odbędą się 17 i 19 sierpnia o godzinie 18.30. Natomiast spowiedź dzieci i rodziców 21 sierpnia w piątek w godzinach od 16.30 do 18.30.

Pamiętajmy, że przestrzeganie zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią koronawirusa, to wyraz naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem. W naszej kaplicy po każdej Mszy św. ławki są dezynfekowane, a zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk, to zachowania, które pokazują nasze podejście do ewangelicznej zasady miłości bliźniego.

Kamil Kowalski nasz misjonarz, wyjechał już na doskonalenie języka do Anglii a stamtąd uda się na Jamajkę. Serdecznie nas pozdrawia, a my chcemy nosić go w naszej modlitewnej pamięci i 16 sierpnia odprawimy Mszę Świętą o 12.30 w intencji ks. Kamila z prośbą o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski.

Dziś gościmy w naszej parafii siostrę Elżbietankę Monikę Nowicką. Bardzo dziękujemy za świadectwo wiary i przedstawienie nam specyfiki służby Ewangelii na misjach. Niech dobry Bóg opiekuje się Siostrą i wszystkimi których Pan powierza siostry opiece. Niech nie zabraknie miłości, wiary i nadziei na misyjnych duchowych ścieżkach Tanzanii. Chcemy wspomóc siostrę i podopiecznych w różnych dziełach składając datek po zakończonej Mszy Świętej.

Bardzo dziękujemy p. Grażynie Koprowskiej i Zakładowi Usługowo-Remontowemu „Podole” oraz wszystkim osobom, które w mijającym tygodniu pomagały w uprzątnięciu terenu przy nowo budowanym kościele. Została bowiem ścięta trawa i zarośla oraz zebrane śmieci. Bardzo wszystkim osobom dziękuję za okazaną pomoc dla naszej wspólnoty parafialnej.

Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Raz jeszcze zachęcamy do abstynencji i modlitwy. Księga abstynencji wyłożona jest przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

W najbliższym czasie mają zamiar wstąpić w sakramentalny związek małżeński następujące osoby:
Michał Tomaszewski i Natalia Stachowska – zap. 2;
Marcin Wojciech Różycki i Olga Anna Biniewicz – zap. 2