Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę wszystkich tych, którzy z racji choroby, pracy bądź innych przyczyn nie mogą pójść pieszo. Zachęcamy do udziału w wieczornych Apelach Jasnogórskich codziennie do 14 sierpnia o godzinie 20.30. W zakrystii można zapisać się i odebrać modlitewniki pielgrzyma duchowego. Dodatkowo w piątek o 20.30 różaniec i procesja fatimska.

W ostatnią niedzielę do puszek w ramach solidarności z pokrzywdzonymi w klęskach żywiołowych, zebraliśmy 2045 zł. Bóg zapłać.

Jak co roku zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i zapisania się do księgi abstynencji która jest wyłożona na ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego.

Z powodu braku odpowiedniej ilości chętnych na pielgrzymkę w Bieszczady wyjazd nie odbędzie się. Osoby, które złożyły zaliczki w kancelarii proszę o odebranie swoich pieniędzy.

W sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

Uroczystość beatyfikacji    Stefana  Wyszyńskiego  i  Matki  Elżbiety  Czackiej  odbędzie  się  12  września o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. Z  woli papieża Franciszka uroczystość będzie mieć charakter skromny i  godny. Godny, gdyż dotyczy Prymasa Tysiąclecia, jednej z  najważniejszych postaci w  historii Kościoła w  Polsce i  Kościoła Powszechnego  XX  wieku, skromny –  gdyż oprawa uroczystości musi –  także w  wymiarze symbolu –  odpowiadać czasom pandemii i jej konsekwencjom w wymiarze duchowym, społecznym, ekonomicznym i sanitarnym. Dlatego z naszej diecezji może w beatyfikacji uczestniczyć tylko ok 50 osób.

W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz rocznica śmierci św. Stanisława Kostki – głównego patrona Diecezji Płockiej

W tym dniu obchodzimy zarazem 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej – jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Europy, a także w dziejach Polski, oraz Dzień Wojska Polskiego.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca i jak zawsze taca przeznaczona jest na budowę kościoła.

Przy wyjściu z kaplicy jak zawsze do nabycia „Gość Niedzielny” i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Zachęcamy do lektury.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.