Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, pod hasłem: Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa, wraz z misyjną Akcją: św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy – na środki transportu dla misjonarzy. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich, a 25 lipca, po Mszy św. wieczornej, poświęcimy pojazdy.

W poniedziałek przypada święto św. Brygidy, Patronki Europy, we wtorek wspomnienie św. Kingi, w środę święto św. Jakuba Apostoła a w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

Płocki Oddział Klubu Honorowych Dawców Krwi, we współpracy z innymi instytucjami, organizuje zbiórkę krwi „Audiokrew”. Wszystkich chętnych zapraszamy dn. 27 lipca (piątek), w godz. 10.00-14.00, do parafii św. Bartłomieja w Płocku (Fara). W gablocie parafialnej znajduje się plakat informacyjny.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia zaprasza na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

Trwają zapisy na pieszą bądź duchową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Po kartę uczestnictwa, bądź Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego, można się zgłosić do zakrystii.

Parafialno Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” organizuje XV rajd rowerowy (pielgrzymkę) do Częstochowy na Jasną Górę. Wyjazd 6 sierpnia po wspólnej z pieszymi pielgrzymami na Jasną Górę Mszy św. w płockiej katedrze o godz. 6.00. Więcej szczegółów w gablocie.