Dziś na sumie będziemy modlić się w intencji Jubilatów, którzy w lipcu przeżywają kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa a z racji trzeciej niedzieli miesiąca, ofiary zebrane na tacę przeznaczamy na budowę kościoła.

Przypominamy, iż podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele o godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy, Patronki Europy, w środę wspomnienie św. św. Kingi, w czwartek święto św. Jakuba, Apostoła a w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

Rozpoczyna się dziś w Kościele XX Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Organizacja MIVA Polska zwraca się z prośbą o włączenie się w akcję Św. Krzysztofa „1 gr za 1 km”. W ten sposób dziękując Panu Bogu za szczęśliwe podróże pomagamy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

W czwartek przypada wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Zapraszamy wszystkich kierowców na Mszę św. o godz. 18.00, po której będzie poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone na tacę przy tej okazji przeznaczymy na pomoc misjonarzom.

Można zapisywać się na pieszą lub duchową Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę. W zakrystii bądź w kancelarii można otrzymać kartę uczestnictwa lub Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego.

Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy Biało-Czerwonej będzie w naszej kaplicy w niedzielę 4 sierpnia o godz. 19.00. Bagaże będzie można oddać na samochód w poniedziałek 5 sierpnia przy Farze Płockiej w godzinach od 17.00 do 18.00.

Ks. Jarek zaprasza na weekendową wycieczkę do Wilna w dniach 27-29 września: Święta Woda – Sokółka /cud eucharystyczny/ Wilno, Troki, Wigry – Klasztor kamedulski. Koszt 550 zł, w tym noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie i przejazd.

Wydział ds. Rodzin Kurii Płockiej zachęca rodziców do stanowienia rodzin zastępczych. Wszelkich informacji w tej sprawie udziela Ośrodek Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Płocku, ul. Kleeberga 3. Dodatkowe informacje w gablocie.

Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy „Viktoria” zaprasza na XVI Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dniach 6-7 sierpnia. Szczegóły w gablocie.