Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. We wtorek przypada wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierujących pojazdami mechanicznymi. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za kierowców a po Mszy św. poświęcimy wszelkie pojazdy. Ofiary złożone na tacę w tym dniu przeznaczymy na środki transportu dla misjonarzy.

Trwają zapisy na pieszą bądź duchową pielgrzymkę na Jasną Górę. Karta uczestnictwa lub modlitewnik Pielgrzyma Duchowego są do odebrania w zakrystii albo w kancelarii. Zachęcamy do zapisywania się.

Marek Wiśniewski, Przewodnik Grupy biało-czerwonej XXXVI PPDP na Jasną Górę, zaprasza na spotkanie przedpielgrzymkowe 2 sierpnia /środa/ w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Ap. w Płocku-Imielnicy o godz. 19.00. Przypomina również, że osoby niepełnoletnie chcące iść na pielgrzymkę muszą posiadać pisemną zgodę Rodziców oraz dorosłego opiekuna na czas pielgrzymki, którego nazwisko trzeba wpisać w karcie pielgrzyma. Więcej informacji uzyskamy w zakrystii czy kancelarii, na spotkaniu przedpielgrzymkowym bądź na tablicy ogłoszeń.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Kingi, we wtorek święto św. Jakuba Ap., w środę wspomnienie świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP a w sobotę św. Marty.

Trwa „Akcja plecak”. Do kartonu wystawionego pod chórem można przynosić przybory szkolne, jako wyposażenie 40. plecaków ofiarowanych przez Caritas. Akcja Katolicka z naszej Parafii zaprasza do udziału w tej akcji.