W czwartek przypada 1 sierpnia – 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinie „W” zabrzmią dzwony i syreny a my zatrzymajmy się na chwilę by minutą modlitwy w ciszy uczcić walczących i poległych za wolność naszej Ojczyzny. Rozpocznie się także miesiąc sierpień – obchodzony w Kościele jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy do miesięcznego lub całkowitego powstrzymania się od picia alkoholu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Sierpień jako miesiąc trzeźwości jest przeżywany od 1984 roku. Wybrano sierpień ze względu na szczególne czczenie i „nagromadzenie” świąt maryjnych w tym czasie. Również w dniu 26 sierpnia 1956 roku w święto Matki Bożej Częstochowskiej, w dzień odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu jedno z przyrzeczeń brzmiało: „Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu, rozwiązłości”. Stąd też nasza zachęta do podjęcia choćby miesięcznej abstynencji. Na bocznym ołtarzu jest wyłożona Księga Abstynencji.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek zapraszam na godzinną adorację Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie od godz. 23.00; w piątek przed południem wyjazd do chorych, ale ponieważ będzie tylko dwóch księży to potrwa nieco dłużej; od godz. 17.30 spowiedź. a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Matce Bożej a po niej różaniec. W niedzielę natomiast po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Marty, w środę św. Ignacego z Loyoli a w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego.

W akcji Św. Krzysztofa „1 gr za 1 km” zebraliśmy i przekazaliśmy na pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu 1030 zł.

Można zapisywać się na pieszą lub duchową Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę. W zakrystii bądź w kancelarii można otrzymać kartę uczestnictwa lub Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego.

Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy Biało-Czerwonej będzie w naszej kaplicy w niedzielę 4 sierpnia o godz. 19.00. Bagaże będzie można oddać na samochód w poniedziałek 5 sierpnia przy Farze Płockiej w godzinach od 17.00 do 18.00.

Ks. Jarek zaprasza na weekendową wycieczkę do Wilna w dniach 27-29 września. Koszt 550 zł. Jest jeszcze kilka miejsc.