Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i w kopertach w ostatnią niedzielę, które są w całości przeznaczone na budowę naszej świątyni. Zebraliśmy 5250 zł. Bóg zapłać. W najbliższym czasie poinformuję o dalszych planach związanych z budową naszej świątyni jako wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II.

Tegoroczna Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała charakter „sztafety”. Każdego dnia będzie pielgrzymowała inna grupa, pod kierunkiem swojego Ks. Przewodnika i będzie pielgrzymowała jeden dzień. Nie przewidujemy w tym roku noclegów. Przewodnik danej grupy organizuje przyjazd na trasę swojej grupy, a także jej odjazd wieczorem. Apel Wieczorny odbędzie się od razu po dojściu grupy.

Porządek wędrowania poszczególnych grup będzie wyglądał następująco: 6 sierpnia – grupa Biało-Czerwona (Płock Wschód, Płock Zachód, Bielsk, Bodzanów) – przewodnik ks. Piotr Gadomski. Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia 2020 r. z Płockiej Katedry po Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Biskupa Piotra Libery o godz. 6 00. Zapisów w tym roku dokonujemy u Przewodników Grup bądź u osób przez nich wskazanych.

Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkich tych, którzy z racji choroby, pracy bądź innych przyczyn nie mogą pójść pieszo. Pragniemy w ten sposób utworzyć wielką wspólnotę modlitewną, która będzie wspierać wszystkich wędrujących w tak ważnych intencjach Kościoła, Ojczyzny, rodzin i osobistych. Zachęcamy do udziału w wieczornych Apelach Jasnogórskich codziennie od 6 sierpnia do 14 sierpnia o godzinie 20.30.

W sobotę 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego oraz I-sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu sercu Maryi.

Pierwsza niedziela miesiąca wypada za tydzień. Po Mszy o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Drodzy rodzice dzieci pierwszokomunijnych, które będą przeżywać przyjęcie Pana Jezusa w Komunii Świętej 22 sierpnia. Bardzo prosimy o dostarczenie zaświadczeń o sakramencie chrztu z parafii w której było chrzczone dziecko. Nie dotyczy to jednak dzieci, które przyjęły chrzest w naszej parafii.

W najbliższym czasie mają zamiar wstąpić w sakramentalny związek małżeński następujące osoby:
Michał Petrykowski i Patrycja Stasiak – zap. 1
Mateusz grabowski i Olga Wiśniewska – zap. 1
Piotr Cybulski i Joanna Wichrowska – zap. 1
Aleksander Jankowski i Karolina Kowalska – zap. 2
Daniel Oliwkowski i Kinga Sikorska – zap. 2
Łukasz Synowicz i Patrycja Bartczak – zap. 2

Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje nakaz zachowania 2-metrowej odległości między osobami.

Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim z całego serca życzymy dobrej pogody i dobrego odpoczynku. Dziękujemy Wam, Kochani, za Wasze modlitwy i ofiary, którymi wspieracie naszą parafię. Niech Bóg Wam błogosławi. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.