W dalszym ciągu obowiązuje noszenie maseczek ochronnych i zachowywanie zasad i norm epidemiologicznych. Prosimy o ich przestrzegania ponieważ choroba ciągle jak wiemy zbiera żniwo.

Wraz z końcem lipca minął termin zapisywania się na Pielgrzymkę. Jednak mając na uwadze potrzeby Pielgrzymów oraz przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa bardzo proszę o przekazanie w Parafiach Czcigodnych Księży Proboszczów w ramach ogłoszeń parafialnych informacji, że istnieje ostatnia możliwość dopisania się na listę pielgrzymów.
5 sierpnia (w środę) na terenie Szkół Katolickich i Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku w godzinach od 10 do 17 będzie otwarte Biuro pielgrzymkowe, w którym będzie można dopisać się na listę pielgrzymów grupy biało-czerwonej. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, NIE MOŻNA PIELGRZYMOWAĆ BEZ ZAPISANIA SIĘ NA LISTĘ PIELGRZYMÓW.
Zapisy i szczegóły pod numerem telefonu 608 362 481. Proszę, jeżeli to oczywiście możliwe, o ogłoszenie tej możliwości dotarcia na Jasną Górę w dwie najbliższe niedziele w ramach ogłoszeń parafialnych.
Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkich tych, którzy z racji choroby, pracy bądź innych przyczyn nie mogą pójść pieszo. Pragniemy w ten sposób utworzyć wielką wspólnotę modlitewną, która będzie wspierać wszystkich wędrujących w tak ważnych intencjach Kościoła, Ojczyzny, rodzin i osobistych. Zachęcamy do udziału w wieczornych Apelach Jasnogórskich codziennie od 6 sierpnia do 14 sierpnia o godzinie 20.30.

W najbliższy czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia o godzinie 6.00 wyrusza z Katedry Płockiej piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

W pierwszy piątek możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej od 17:00.

Drodzy rodzice dzieci pierwszokomunijnych, które będą przeżywać przyjęcie Pana Jezusa w Komunii Świętej 22 sierpnia. Bardzo prosimy o dostarczenie zaświadczeń o sakramencie chrztu z parafii w której było chrzczone dziecko. Nie dotyczy to jednak dzieci, które przyjęły chrzest w naszej parafii.

Ks. Kamil Kowalski pochodzący z naszej parafii w najbliższych dniach wyjeżdża do pracy misyjnej na Jamajkę. Jest pierwszym kapłanem z diecezji płockiej, który będzie misjonarzem na dalekiej, karaibskiej wyspie: „Robię to w duchu współodpowiedzialności za Kościół, który ze swej natury jest misyjny” – podkreśla misjonarz. Do posługi misyjnej przygotowywał się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Miejmy ks. Kamila w naszej modlitewnej pamięci.

W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostrę Elżbietankę Monikę Nowicką, która pracuje na misjach w Tanzanii Uszirombo – Magadzo. Jest formatorką nowicjuszek oraz zorganizowała i prowadzi przedszkole, a także opiekę nad ubogimi i adopcję serca. Będziemy mogli ją wspomóc w tych dziełach składając datek po zakończonej Mszy Świętej.

W najbliższym czasie mają zamiar wstąpić w sakramentalny związek małżeński następujące osoby:
Michał Tomaszewski i Natalia Stachowska – zap. 1
Marcin Wojciech Różycki i Olga Anna Biniewicz – zap. 1
Michał Petrykowski i Patrycja Stasiak – zap. 2
Mateusz grabowski i Olga Wiśniewska – zap. 2
Piotr Cybulski i Joanna Wichrowska – zap. 2

Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje nakaz zachowania 2-metrowej odległości między osobami.

Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim z całego serca życzymy dobrej pogody i dobrego odpoczynku. Dziękujemy Wam, Kochani, za Wasze modlitwy i ofiary, którymi wspieracie naszą parafię. Niech Bóg Wam błogosławi. Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.