Dziś rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego zostanie wystawiona parafialna księga abstynencji.

Jutro 78 rocznica Powstania Warszawskiego, które wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17 i było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W dniu rozpoczęcia powstania do walki w stolicy przystąpiło około 40-50 tysięcy powstańców. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. W czasie walk w Warszawie zginęło około 18 tys. powstańców, a 25 tysięcy zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej były ogromne i wynosiły około 180 tysięcy zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, około 500 tysięcy osób, wypędzono z miasta, które po Powstaniu Niemcy zaczęli systematycznie burzyć. Pamiętajmy w modlitwie o powstańcach.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 7.00 oraz od 17.00. Odwiedziny u chorych w ustalonych wcześniej godzinach.

W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta i Nabożeństwo Maryjne z różańcem i wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godzinie 8.00. W tym dniu obchodzimy także święto Przemienienia Pańskiego.

Prosimy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, by wystosowali do kierownictwa wypoczynku sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy świętej.

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę wyruszy pod hasłem: „Powróćmy na Eucharystię” w dniach od 6 do 14 sierpnia. Gorąco zachęcamy i zapraszamy do udziału. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w naszej parafii. Można również zapisywać się na pielgrzymkę duchową w zakrystii lub kancelarii.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

Dziś żegnamy w naszej parafii księdza Mateusza Kawczyńskiego, który przechodzi do Parafii Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Golubiu Dobrzynie.

Chciałbym w tym miejscu podziękować księdzu za dwa lata posługi w naszej wspólnocie. Za modlitwę przed Najświętszym Sakramentem i pogodę ducha. Szczególnie dziękuję za posługę sakramentalną, głoszone Słowo Boże, katechizację w przedszkolu i Zespole Szkół nr 5 oraz opiekę nad grupą ministrantów, scholą dziecięcą oraz aktywne uczestnictwo w organizacji „Orszaku Świętych” i przygotowaniach do pierwszej komunii świętej dzieci. Jestem wdzięczny za dbałość o liturgię uroczystości parafialnych, a szczególnie Triduum Paschalnego. Dziękuję również za troskę o szaty liturgiczne. Mam nadzieję, że w nowej parafii będzie ksiądz czuł się bardzo dobrze i będzie mógł rozwijać się duszpastersko i duchowo. Życzę wielu łask, opieki Matki Najświętszej i św. Mateusza Ewangelisty. Szczęść Boże.