Dziś obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Ze Wzgórza Tumskiego, po Mszy św. w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery, wyruszyła na pątniczy szlak 36. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę pod hasłem: „Żywe diamenty Maryi”. Zachęcamy do zapisów na duchową pielgrzymkę. W zakrystii czy w kancelarii można otrzymać Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego. Od 6 do 13 sierpnia będziemy spotykać się w naszej kaplicy na wieczornych apelach o godz. 21.00, by w duchowej łączności z pielgrzymami oddawać cześć Matce Bożej.

Dziś także 1. Niedziela miesiąca, z tej racji po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu „W drodze do Fatimy”.

W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Dominika, w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, w czwartek święto św. Wawrzyńca a w piątek wspomnienie św. Klary.

Trwa „Akcja plecak”. Do kartonu wystawionego pod chórem można przynosić przybory szkolne, jako wyposażenie 40. plecaków ofiarowanych przez Caritas. Dziś jeszcze przedstawiciele Akcji Katolickiej będą kwestować na zakup brakujących przyborów szkolnych.

W lipcu 47 rodzin ofiarowało na budowę kościoła 8 645,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

Dalsze prace przy budowie kościoła rozpoczną się w drugiej połowie sierpnia. Pan Architekt dostarczył całą dokumentację ścian do wysokości dachu, którą przekazaliśmy firmie WIX-Bud w celu oszacowania kosztów. Wymurowanie ścian o ok. 5 m ponad obecną wysokość będzie kosztować ponad 500 tyś netto. W tygodniu zaś może uda się spotkać z panem inżynierem od konstrukcji dachowej i ustalić koszt i ewentualny termin wykonania dachu. Chcemy także, z Radą Gospodarczą porozmawiać o izolacji, akustyce, ochronie ppoż…

Zaoczna Policealna Szkoła Zawodowa „Pascal” w Płocku poszukuje osób, które chciałyby uzyskać średnie wykształcenie, zdać maturę lub zdobyć kwalifikacje w różnych zawodach. Szczegółowe informacje są w gablocie.

Kogoś z rodziny, która zamówiła Mszę św. na 30 IX /sobota/ na godz. 18.00 za śp. Kazimierza Jaroszewskiego i Mirosława Stawickiego prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.