O godz. 15.00, w Rostkowie, odbędą się dzisiaj centralne uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki, pod przewodnictwem J. Em. Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.

Dziś 3. Niedziela miesiąca. Z tej racji ofiary na tacę przeznaczamy na budowę kościoła a na sumie będziemy modlić się w intencji Jubilatów, którzy w sierpniu zawierali sakrament małżeństwa.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Bernarda, ODK, we wtorek św. Piusa X, P., w środę NMP, Królowej a w piątek święto św. Bartłomieja, Ap. W przyszłą niedzielę, natomiast, przypada uroczystość NMP Częstochowskiej.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki wraz z Urzędem Miasta Płocka zapraszają na 7. edycję Vistula FolkFestival, która odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia. Vistula FolkFestival jest najstarszym w kraju festiwalem folklorystycznym, wskrzeszonym w 2012 roku po 32 latach przerwy. Celem festiwalu jest pielęgnowanie polskiej kultury ludowej, ale także prezentowanie kultur innych krajów. Podczas tegorocznego festiwalu gościć będziemy zespoły z RPA, Brazylii, Węgier, Ukrainy oraz Polski. Wydarzenia odbywać się będą w różnych częściach Płocka: w Parku Północnym, na Starym Rynku oraz w Amfiteatrze. Szczególnie zapraszamy do udziału w Koncercie Galowym, który odbędzie się w sobotę 25 sierpnia w płockim Amfiteatrze. Festiwal odbywać się będzie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej vistulaff.pl