Tradycyjnie od 6 do 10 września 2020 roku odbędzie się 169 Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego. Jest, to pielgrzymka całego miasta w której dziękujemy Matce Bożej za ocalenie Płocka przed straszliwą zarazą, która panowała 169 lat temu, ale również pragniemy wypraszać łaski potrzebne w naszym życiu. Szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii.

W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 parafialna uroczystość Pierwszej Komunii świętej o godzinie 11.00. Próby odbędą się 17 i 19 sierpnia o godzinie 18.30. Natomiast spowiedź dzieci i rodziców 21 sierpnia w piątek w godzinach od 16.30 do 18.30.

W najbliższą niedzielę na Mszy Świętej 23 sierpnia o godzinie 12.30 podziękujemy za pracę duszpasterską w naszej parafii mgr Jarosławowi Szumańskiemu i ks. mgr Pawłowi Szymańskiemu, którzy od 26 sierpnia rozpoczną posługę w nowych parafiach.

Pamiętajmy, że przestrzeganie zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią koronawirusa. Zgodnie z ostatnim „Pro memoria” ks. Biskupa Piotra Libery od dziś komunia święta będzie udzielana osobom na rękę tylko przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej, a pozostałym osobom przed ołtarzem głównym.

Zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski biskup Płocki zwraca się z prośbą, aby niedziela 16 sierpnia br. była Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Zachęca, aby dołączyć do modlitwy powszechnej wezwanie za ofiary tragedii oraz zarządza przed kościołami zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz poszkodowanych. Zbiórka będzie miała miejsce za tydzień w niedzielę.

Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca i jak zawsze taca przeznaczona jest na budowę kościoła.