Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP, potocznie zwaną świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary, choć formalnie ogłoszony stosunkowo niedawno – przez papieża Piusa XII w dniu 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej. Jutro będziemy błogosławić zioła i kwiaty podczas wszystkich Mszy Świętych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie przebiegać w następującym porządku: od wtorku do czwartku od 15.00 do 21.30, a w piątek od 15.00 do Mszy wieczornej.

Przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego jest wystawiona parafialna księga abstynencji.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

Jutro będziemy przeżywać 102. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, która jest okazją do wyrażenia wdzięczności Wojsku Polskiemu za służbę i pracę. Pamiętajmy o Żołnierzach poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny, oddajmy im hołd i otoczmy ich modlitwą, prosząc Boga, by za poświęcenie życia doczesnego otrzymali życie wieczne. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Życzymy błogosławionej niedzieli.