Dziś przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

W środę rozpoczęliśmy nowennę za młodzież naszej diecezji oraz o dobre owoce tego Synodu, która potrwa do czwartku włącznie.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Moniki, we wtorek św. Augustyna, BDK. a w środę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W tym tygodniu w sobotę przypada 1. sobota i 1. Niedziela miesiąca. Z tej racji w sobotę o godz. 8.00 będzie Msza św. pierwszosobotnia a w niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będzie Msza św. dla dzieci z okazji rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego.

W sobotę, 15 września, odbędzie się 36 Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży z Przasnysza do sanktuarium św. St. Kostki w Rostkowie. Trasa tej pielgrzymki wynosi ok. 4,5 km. Chcemy zorganizować wyjazd na tę pielgrzymkę. Do udziału zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale w Roku św. Stanisława także dorosłych. Oprócz udziału w pielgrzymce nawiedzimy kościół Ojców Pasjonistów, ufundowany przez Pawła Kostkę, z kaplicą cudownego obrazu M. B. Przasnyskiej, a następnie przasnyską farę – miejsce Chrztu św. St. Kostki, gdzie są także pochowani jego rodzice i rodzeństwo. Z tego też kościoła wyruszy pielgrzymka do Rostkowa. Zapraszamy. Wyjazd z Płocka o 7.45, powrót ok. 17.00 Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej zaprasza na uroczystości odpustowe, które będą w dniach 7-8 września. Uroczystej sumie odpustowej 8 września o godz. 11.30 przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp. Andrzej Suski. Szczegółowy program znajduje się w gablocie.

6 września wyruszy na pątniczy szlak 167. (387) Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego, po Mszy św. sprawowanej o godz. 6.30 w Płockiej Farze przez Księdza Biskupa Piotra Liberę, Biskupa Płockiego. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

Filia biblioteczna Nr 8 Książnicy Płockiej serdecznie zaprasza na „Chiński piknik rodzinny”, który odbędzie się 30 sierpnia w godz. 16.00 – 18.30 na placu przy Szkole Podstawowej Nr 23.