Decyzją Księdza Biskupa w czwartek nastąpiły zmiany księży wikariuszy – także w naszej parafii. Ks. Stanisław został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie a my serdecznie witamy wśród nas ks. mgr Pawła Szymańskiego, który przyszedł do nas z Parafii pw. Św. Anny w Nowym Mieście. Ksiądz Paweł ma 11 lat kapłaństwa i pochodzi z Parafii pw. Św. Ludwika w Jońcu. Otaczamy Księdza Pawła nasza modlitwą i życzymy, by czuł się tu bardzo dobrze; niech dobry Bóg błogosławi w posłudze duszpasterskiej oraz w życiu osobistym. Szczęść Boże.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek wspomnienie św. Moniki, w środę św. Augustyna a w czwartek Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca a zatem po sumie tradycyjnie adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W przyszłą niedzielę przypadnie już 1 września. O godz. 11.00 będzie Msza św. dla dzieci z okazji rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego. To także 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

Jak widzimy, trwają prace na budowie nad przygotowaniem ścian nawy głównej do montażu dźwigarów. Mamy nadzieję, że we wrześniu będziemy mieli dach.

6 września wyruszy 168 /388/ Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.30 w Płockiej Farze. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

Po przerwie wakacyjnej wracamy do stałego harmonogramu spotkań grup muzycznych: schola dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w soboty o godz. 11.00, zespół dla młodzieży licealnej i studentów w soboty o godz. 9.00 oraz chór dla dorosłych w środy o 19.00. Serdecznie zachęcamy zainteresowanych do wsparcia tych grup parafialnych.