We wtorek, 23 sierpnia obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską nieba.

Tradycyjnie od 6 do 10 września 2022  roku odbędzie się 171. Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego. Jest to pielgrzymka całego miasta, w której dziękujemy Matce Bożej za ocalenie Płocka przed zarazą, ale również pragniemy wypraszać łaski potrzebne w naszym życiu. Zapisy na pielgrzymkę pieszą i autokarową od 3 do 5 września w godzinach od 17.30 do 18.30 w płockiej farze.

W piątek, 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Dziś trzecia niedziela miesiąca ofiary na tacę są przeznaczone na budowę kościoła. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy składają ofiary na tacę, w kopertach lub na konto parafialne. Bóg zapłać.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł. Zachęcamy do przeczytania artykułu poświęconego naszej parafiance Basi Cendrowskiej, która wyjeżdża na wolontariat misyjny do Brazylii ze wspólnoty „Dom Serca”. W przyszłą niedzielę będzie możliwość wsparcia ją finansowo, składając ofiarę do puszki przy wyjściu z kaplicy.

W ubiegłą niedzielę bez wiedzy duszpasterzy były rozprowadzane ulotki na terenie przykościelnym. Oświadczamy, że nie są one zgodne z nauką Kościoła i nie identyfikujemy się z ich treścią. W przyszłości prosimy nie brać żadnych ulotek od osób, które rozprowadzają je przy kościele, chyba że zostanie to wcześniej ogłoszone.

Na cały tydzień niech Bóg Wam błogosławi przez wstawiennictwo MB i św. Jana Pawła II. Szczęść Boże.