Dziś już 1 września. O godz. 11.00 będzie Msza św. dla dzieci z okazji rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego. To także 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

Z racji 1. Niedzieli miesiąca po sumie będzie adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

We wtorek, po Mszy św. wieczornej, będzie spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

W środę 4 września, po Mszy św. o godzinie 18.00, będzie spotkanie AK.

Za tydzień, na Mszy św. o godz. 11.00, będzie poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistów.

Po wakacjach powraca Msza św. o godz. 17.00 w dni powszednie oraz o godz. 16.00 w niedziele.

W tym tygodniu przypada 1. Czwartek, 1. Piątek i 1. sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się w intencji powołań; zapraszam również na godz. 23.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu; w piątek przed południem odwiedzimy chorych, od godz. 16.30 będzie spowiedź pierwszopiątkowa i jednocześnie na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego a po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca NSNMP.

Po przerwie wakacyjnej wracamy do stałego harmonogramu spotkań grup muzycznych: schola dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w soboty o godz. 11.00, zespół dla młodzieży licealnej i studentów w soboty o godz. 9.00 oraz chór dla dorosłych w środy o godz. 19.00. Serdecznie zachęcamy zainteresowanych do wsparcia grup parafialnych.

6września wyruszy 168 /388/ Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.30 w Płockiej Farze. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

W sobotę, 14 września, odbędzie się 37 Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży z Przasnysza do sanktuarium św. St. Kostki w Rostkowie. Trasa tej pielgrzymki wynosi ok. 4,5 km. Chcemy zorganizować wyjazd na tę pielgrzymkę. Do udziału zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorosłych. Zachęcamy dzieci i młodzież do zapisywania się na tę pielgrzymkę w zakrystii bądź w kancelarii. W zależności od ilości chętnych pojedziemy sami bądź autobusem z dekanatu.

dr Grzegorz Zakrzewski – Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli, zaprasza nauczycieli, wychowawców i pracowników Oświaty na spotkania formacyjne we wtorki o godz. 18.00 w Parafii pw. Św. Bartłomieja w Płocku /Fara/. Terminy spotkań znajdziemy w gablocie.

Mamy też kilka egzemplarzy książek ze znanej już serii „Wszystko o…” – tym razem o małżeństwie. Cena – 5 zł.