W poczuciu odpowiedzialności za nasze życie i zdrowie, apelujemy ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Dziękujemy za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim. Epidemia jednak się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – prosimy o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych. Zgodnie z ostatnim „Pro memoria” ks. Biskupa Piotra Libery komunia święta jest udzielana osobom na rękę tylko przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej, a pozostałym osobom przed ołtarzem głównym.

W najbliższy wtorek rozpoczyna się nowy czas pracy intelektualnej dla dzieci i młodzieży. W związku z tym serdecznie zapraszamy na spowiedź i Msze Święte na rozpoczęcie roku szkolnego w następną niedzielę: na Mszy św. o 11.00 – klasy 0 – 6 oraz poświecenie tornistrów dla pierwszoklasistów; na Mszy św. o 16.00 – klasy 7-8 oraz o 20.00 uczniowie szkół średnich.

Po wakacjach powraca do harmonogramu duszpasterskiego Msza św. w dni powszednie o godzinie 17.00 oraz w niedzielę z udziałem dzieci o 16.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 7.00 i od 17.00. Odwiedziny u chorych od godziny 10.00.

W najbliższą sobotę o godzinie 8.00 Msza św. wynagradzająca NS Najświętszej Maryi Panny

18 września o 19:00 wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa z kościoła parafialnego Parafii p.w. Ducha Świętego w Płocku. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem.

„Służba wojskowa jest pięknym wypełnieniem obowiązku względem naszej Ojczyzny. Na terenie diecezji płockiej stacjonuje 64. Batalion Lekkiej Piechoty w Płocku, 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Zachęcamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat, zarówno mężczyzn jak i kobiety do wstępowania w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Informacje dostępne są na stronie internetowej 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, jak również w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Płocku”. Mjr Ireneusz Fudała Zastępca Dowódcy Batalionu – Szef Sztabu

W naszej parafialnej wspólnocie serdecznie witam ks. mgr Roberta Beserta, który poprzednio pracował w Parafii św. Antoniego w Żurominie a jednocześnie w Sanktuarium Matki Bożej Żuromińskiej. Witamy księdza serdecznie w naszej Świętokrzyskiej wspólnocie i życzymy owocnej pracy duszpasterskiej ku chwale boga i pożytkowi ludzi. W tygodniu dołączy do nas jeszcze ks. mgr Mateusz Kawczyński, który pracował w Farze Sierpeckiej.