Pragniemy powołać w naszej parafii Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu. Osoby zainteresowane przynależnością do tej grupy oraz zorganizowaną formą adoracji Najświętszego Sakramentu prosimy o kontakt z panią Mileną. Numer Jej telefonu jest wywieszony w gablocie. Informujemy także, że spotkanie organizacyjne Bractwa odbędzie się jutro w naszej kaplicy o godzinie 18:45.

W związku ze zbliżająca się beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Zuzeli, czyli miejsca urodzin, dzieciństwa i młodości Wyszyńskiego. Pielgrzymka planowana jest na 18 września. Zapisy i bliższe informacje u pani Bożeny. Numer Jej telefonu wywieszony jest również w gablocie z ogłoszeniami.

6 września, po raz 170. wyruszy z płockiej Fary piesza pielgrzymka do Skępego. Informacje o warunkach uczestnictwa znajdziemy na tablicy ogłoszeń, a także w zakrystii i kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź o 7.00 i od 17.00 do 18.30. Odwiedziny u chorych zgodnie z ustaleniami od godziny 10.00.

W sobotę o 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, różaniec i adoracja.

Msza święta dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem tornistrów 12 września o godzinie 11.00, a dla młodzieży tego samego dnia o godzinie 20.00.

W środę 1 września przypada 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Na podstawie tajnej klauzuli Paktu Ribbentrop – Mołotow albo inaczej Hitler – Stalin zawartego 23 sierpnia 1939 oba mocarstwa dokonały IV rozbioru Polski. Świtem 1 września 1939 roku hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. Koncentryczne uderzenie przełamało polskie linie obrony i umożliwiło marsz w kierunku Warszawy. „Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni” – taki rozkaz wydał w sierpniu 1939 roku swoim dowódcom Adolf Hitler. Zginęło podczas wojny około 6 milionów Polaków czyli przeszło 17 proc. ludności kraju przed wojną. Straty te ujęte procentowo w stosunku do liczby ludności były największe na świecie.

W dniach od 9 do 14 września będziemy przeżywać uroczystości jubileusz 30-lecia powstania naszej parafii pod hasłem: „Buduj z nami swoją Parafię”. Jubileusz będzie obejmował spotkania dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. W sobotę od godziny 12.00 do 16.00 zapraszamy na Festyn Rodzinny z atrakcjami dla dzieci, konkursami sprawnościowymi z nagrodami, grillem a wieczorem o 19.00 koncert niewidomej Patrycji Malinowskiej znanej m.in. z finału programu „Must Be The Music”, laureatki wielu nagród muzycznych.  Koncertowała również poza granicami m.in. w Brukseli, Czechach, Słowacji i Chorwacji. Koncert będzie nosił tytuł: „Bądźmy razem”.  Natomiast 12 września zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godzinie 12.30 jako dziękczynienie za powstanie naszej Parafii wraz z zaproszonymi gośćmi. Natomiast w odpust parafialny 14 września o 18.00 będziemy gościć byłych księży proboszczów naszej parafii i dziękować oraz prosić o Boże błogosławieństwo dla naszej wspólnoty parafialnej i budowy świątyni. Otworzymy także wystawę upamiętniającą historię naszej Parafii.

Od najbliższej środy powracamy w dni powszednie do Mszy świętej o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 16.00.

Pragnę poinformować, że został zainstalowany alarm na terenie budowanego kościoła z powodu wchodzących na budowę dzieci, młodzieży i dorosłych co stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia. Mimo, że jest to teren ogrodzony, bramy zamknięte i są tablice informacyjne, to jest grupa osób łamiących zasady. Kilkanaście razy osoby te były proszone o opuszczenie terenu budowy. Była również w środku nocy wzywana policja, stąd moja decyzja o monitorowaniu terenu budowy by zapobiec nieszczęściu.

W najbliższym tygodniu będziemy potrzebować w popołudniowych godzinach pomocy mężczyzn. Proszę o zgłoszenie się Panów do zakrystii po Mszy świętej.

Serdecznie zachęcam do lektury nowego „Gościa niedzielnego”.