W czwartek 1 września przypada 83 rocznica wybuchu najkrwawszej z wojen. Polska poniosła największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych. Pamiętajmy o wszystkich żołnierzach i cywilach którzy zginęli podczas tej wojny i módlmy się o pokój. W tym tygodniu obchodzimy także rocznicę porozumień sierpniowych (31 sierpnia 1980)

Również w czwartek rozpoczęcie roku szkolnego. Drogich Rodziców prosimy, aby wszystkie dzieci od przedszkola do szkół średnich i zawodowych uczestniczyli w katechezie szkolnej. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzymy, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego: w kościele zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego dzieci za dwa tygodnie w niedzielę 11 września o godzinie 11.00, wtedy będzie także poświęcenie tornistrów dla dzieci klas pierwszych, a młodzież zapraszamy tego samego dnia na Eucharystię o godzinie 20.00. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego 9 września (piątek) od godziny 17.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 7.00 oraz od 17.00. Odwiedziny u chorych w ustalonych wcześniej godzinach.

Wraz z kończącymi się wakacjami wracamy do zwyczajnego rytmu życia parafii. Dlatego od czwartku, 1 września do programu tygodniowego powracają:

Msza św. w dni powszednie o godz. 17.00 oraz

Msza św. w niedziele o godz. 16.00

W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta i Nabożeństwo Maryjne z różańcem i wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godzinie 8.00.

Tradycyjnie od 6 do 10 września 2022 roku odbędzie się 171. Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego. Zapisy na pielgrzymkę pieszą i autokarową od 3 do 5 września w godzinach od 17.30 do 18.30 w płockiej farze.

Drodzy parafianie chciałbym wrócić do praktyki roznoszenia opłatków w blokach i domach prywatnych przez zaufanych parafian. Bardzo proszę aby do końca września zgłosiły się osoby chętne do takiej formy posługi na rzecz naszej wspólnoty i zapisały się u księdza proboszcza.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.

Serdecznie witamy w naszej parafii nowych duszpasterzy: ks. Dawida Witkowskiego, który przyszedł do nas z Parafii św. Piotra w Ciechanowie oraz ks. Tomasza Gerka, który pracował ostatnio w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Golubiu Dobrzyniu. Cieszymy się, że jesteście z nami i życzymy owocnej posługi w naszej świętokrzyskiej parafii. Szczęść Boże.