Dziś na Mszy św. o godz. 11.00, będzie poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistów.

W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego i nasz Odpust parafialny. Zapraszamy na uroczystość odpustową na godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Dyrektor Muzeum Diecezjalnego ks. kan. Andrzej Milewski.

W tym tygodniu w piątek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

W czwartek, po Mszy św. wieczornej, będzie mieć swoje pierwsze powakacyjne spotkanie Grupa Modlitewna.

Za tydzień będzie już 3 niedziela miesiąca, z tej racji tacę przeznaczymy na budowę kościoła a na sumie będziemy modlić się w intencji jubilatów, którzy we wrześniu zawierali sakrament małżeństwa.

Po przerwie wakacyjnej wracamy do stałego harmonogramu spotkań grup muzycznych: schola dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w soboty o godz. 11.00, zespół dla młodzieży licealnej i studentów w soboty o godz. 9.00 oraz chór dla dorosłych w środy o godz. 19.00. Serdecznie zachęcamy zainteresowanych do wsparcia grup parafialnych.

W sobotę, 14 września, odbędzie się 37 Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży z Przasnysza do sanktuarium św. St. Kostki w Rostkowie. Zachęcamy dzieci i młodzież oraz Rodziców do zapisywania się na tę pielgrzymkę w zakrystii bądź w kancelarii.

Wczoraj ustaliliśmy terminy uroczystości komunijnych. 17 maja swoją uroczystość będą miały dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 23 a 24 maja – dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 8 oraz „Cogito”.

17 maja, godz. 10.30 – klasy IIIA i IIIB

17 maja, godz. 12.30 – klasy IIIC i IIID

24 maja, godz. 10.30 – klasy IIIA i IIIB oraz klasa IIIA z „Cogito”

24 maja, godz. 12.30 – klasy IIIC i IIID oraz klasa IIIB z „Cogito”

Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych będzie natomiast 30 maja o godz. 12.00.

W najbliższym czasie dzieci otrzymają od katechetów zgłoszenia, które trzeba zwrócić do końca września.

Ks. dr Grzegorz Zakrzewski – Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli, zaprasza nauczycieli, wychowawców i pracowników Oświaty na spotkania formacyjne we wtorki o godz. 18.00 w Parafii pw. Św. Bartłomieja w Płocku /Fara/. Terminy spotkań znajdziemy w gablocie.

W sierpniu 45 rodzin ofiarowało na budowę Kocioła 6 625,00 zł. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

Mamy też kilka egzemplarzy książek ze znanej już serii „Wszystko o…” – tym razem o małżeństwie. Cena – 5 zł.