Jutro zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie wspólnoty wzrostu wiary dla małżeństw i osób indywidualnych Ruch Rodzin Nazaretańskich w plebanii o godzinie 18.45.

W poniedziałek 5 września zapraszamy członków Kół Żywego Różańca naszej parafii na krótkie spotkanie organizacyjne po Mszy św. o g. 18.00, szczególnie prosimy o przybycie zelatorów poszczególnych kół.

W najbliższy czwartek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce przynosi się w tym dniu do kościoła ziarno przeznaczone na jesienny zasiew a kapłan je błogosławi i święci. Dopiero wtedy można przystąpić do jesiennego siewu.

Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego dzieci w najbliższą niedzielę 11 września o godzinie 11.00, wtedy będzie także poświęcenie tornistrów dla dzieci klas pierwszych, a młodzież zapraszamy tego samego dnia na Eucharystię o godzinie 20.00. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego 9 września (piątek) od godziny 17.00.

Dzieci od klasy szóstej aż po szkołę średnia zapraszamy na warsztaty teatralne „Teatru Trzeciego” w najbliższą sobotę i niedzielę do sali parafialnej od godziny 10.00. Zgłoszenia na warsztaty można zabrać od katechetów w szkole lub dzisiaj z zakrystii. Podczas zajęć uczestnicy będą zdobywać umiejętność: radzenia sobie ze stresem, ruchu scenicznego, wyrażania ekspresji artystycznej, metod zapamiętywania tekstów, dykcji, interakcji personalnych, kreatywnego myślenia. Działania będą oparte na wartościach chrześcijańskich.

Zapraszamy ministrantów na zbiórkę, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 września 2022 o godz. 10.00 na plebanii. Zapraszamy także osoby, które chciałyby dołączyć do tej grupy parafialnej. Na zbiórkę zabieramy odzież i obuwie sportowe. Będzie też niespodzianka. Prosimy rodziców o zachęcanie synów do służby przy ołtarzu.

Zapraszamy osoby z pierwszej klasy szkoły średniej, które chcą przystąpić w przyszłym roku do sakramentu bierzmowania na pierwsze spotkanie. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 25 września 2022 o godz. 16.00.

Zachęcamy do udziału w jednodniowej pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się 22 października 2022. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł od osoby. Zapisy i szczegółowy program u ks. Łukasza.

Zapraszamy młodzież na spotkania „Laboratorium wiary”, które odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00. Możemy w ten sposób pogłębić naszą wiarę, nawiązać relacje z rówieśnikami, a także doświadczyć radości. Jeśli szukasz przyjaciół, ludzi o podobnych wartościach, przyjdź i spotkaj się z życzliwymi ludźmi.

Zachęcamy rodziny z dziećmi do udziału w „Quizie rodzinnym” dotyczącym wiedzy o św. c  Stanisławie Kostce. Quiz odbędzie się 18 września 2022 po Mszy świętej o godz. 11.00. Przewidziane są drobne nagrody. Do quizu przygotowujemy się na podstawie materiałów które będą zamieszczone w najbliższym czasie na parafialnym facebooku i stronie internetowej.

W następną niedzielę rozpoczynamy XII Tydzień Wychowania pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6). Towarzyszyć nam będzie postać św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, wspaniałego duszpasterza, wielkiego patrioty i wychowawcy zatroskanego o dobro dzieci i młodzieży.

Drodzy parafianie chciałbym wrócić do praktyki roznoszenia opłatków w blokach i domach prywatnych przez zaufanych parafian. Bardzo proszę aby do końca września zgłosiły się osoby chętne do takiej formy posługi na rzecz naszej wspólnoty i zapisały się u księdza proboszcza.

Jak zawsze przy wyjściu z kaplicy „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł.