Dziś, z racji 3 Niedzieli miesiąca, na sumie będziemy modlić się w intencji małżonków, którzy we wrześniu zawierali sakrament małżeństwa a ofiary zebrane na tacę przeznaczymy na budowę kościoła. Mamy już projekt dachu. Wkrótce spotkamy się z projektantami oraz przedstawicielami wykonawcy by omówić szczegóły. Koszt wykonania dźwigarów, przewiezienia ich na budowę oraz montaż wyniesie ok. 800 tys. zł. Przewidywany termin wykonania to luty – marzec przyszłego roku. Później trzeba będzie odeskować i przykryć tymczasowo papą by zabezpieczyć części drewniane a następnie zamurować szczeliny między dźwigarami. A zatem na wiosnę będziemy mieli główny dach na kościele. Do zamknięcia bryły kościoła pozostanie nam wybudowanie dwóch ścian: z wejściem głównym i za prezbiterium, oraz dwa dachy nad nawami bocznymi.

Serdecznie dziękuję wszystkim za obecność i wspólną modlitwę podczas Odpustu Parafialnego.

Uczniów klas 3 gimnazjum pragnących przystąpić w tym roku do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na pierwsze i bardzo ważne spotkanie organizacyjne. Odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 30 września po Mszy Świętej o godz. 16.00. Przypominamy, że do końca września należy złożyć  w kancelarii deklarację zgłoszeniową.

We wtorek przypada uroczystość Św. Stanisława Kostki, Głównego Patrona Diecezji Płockiej i Patrona Polski. W tym dniu szczególnie podczas Mszy św. i Adoracji będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży z naszej Parafii

 

W czwartek wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, a w piątek święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W sobotę, 6 października 2018 r. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Smardzewa. Członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego (w tym dzieci i młodzież) zapraszamy do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. W programie naszego spotkania, którego główną intencją będzie modlitwa w intencji rodzin, o którą prosił Papież Franciszek w Dublinie. Planujemy między innymi: Mszę św. koncelebrowaną pod przewodnictwem J. E. Biskupa Płockiego Piotra Libery, świadectwo red. Doroty Łosiewicz, wspólną modlitwę różańcową, śpiew i braterskie spotkanie. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

Zapraszamy na popielgrzymkowe spotkanie Grupy Biało-Czerwonej. Już za tydzień o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji tegorocznych Pielgrzymów. Po Eucharystii spotkanie integracyjne w salkach. Zapraszamy także wszystkich Pielgrzymów Duchowych. Można zabrać ze sobą coś słodkiego.

Ks. Jarek zaprasza na Pielgrzymkę do Niepokalanowa 29 września (SOBOTA). W programie zwiedzanie klasztoru, muzeum, Msza Święta w Kaplicy O. Maksymiliana oraz modlitwa w otwartej w ostatnich dniach Kaplicy Wieczystej Adoracji z piękną, niezwykłą Monstrancją. Koszt – 35 zł. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy w zakrystii.

Po wakacjach wracamy do spotkań parafialnych grup muzycznych:
– schola – dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w soboty o godz. 11.00;
– zespół – dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studentów w soboty o godz. 9.00;
– chor – dla dorosłych w czwartki o 19.00.

Chętnych z predyspozycjami muzycznymi zachęcamy do dołączenia do wyżej wymienionych grup. Więcej informacji u Pana organisty.

Młodzież z naszego Zespołu muzycznego wydała swoją płytę, którą można nabyć przy stoliku z gazetami za jedyne 20 zł, ale to tylko proponowana cena.

Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli serdecznie zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników Oświaty na spotkania formacyjne, które będą odbywały się w Parafii pw. Św. Bartłomieja w Płocku /Fara/. Najbliższe spotkanie będzie 18 września /wtorek/ i rozpocznie się Mszą św. w intencji nauczycieli. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

  1. Mamy jeszcze kilka egzemplarzy książek „Wszystko o Janie Pawle II”. Od narodzin po kanonizację. Cena – 5 zł.